مایکل مور: سرمایه‌داری سینما را کشت

0
(0)

مایکل مور: سرمایه‌داری سینما را کشت

مایکل مور مستند ساز مشهور آمریکایی اخیرا در بزرگداشت دن تالبوت صحبت های جالبی به زبان آورده است.

مایکل مور نخل طلا جشنواره کن

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، دن تالبوت سینمادار مشهور آمریکایی در سن 91 سالگی دار فانی را وداع گفت. خانواده و شرکای تجاریش تصمیم گرفته اند در سینماهای او را ببندند و کارهای دیگری انجام دهند. در مراسمی که اخیرا برای بزرگداشت او برگزار شد مایکل مور یکی از چهره های سرشناسی بود که حضور داشت و سخنرانی کرد. کارگردان «فارنهایت 11/9» صحبت هایی طولانی ایراد کرد و طبیعتا بخش اعظمی از سخنرانی خودش را به حمله علیه دونالد ترامپ اختصاص داد. در بخشی از این سخنرانی او از تغییرات شهر نیویورک سیتی اظهار نگرانی کرد و گفت صداقت با سرعت از این شهر در حال رخت بربستن است. او همین طور با اشاره به این که نیویورک دونالد ترامپ را به ما داده احتمال این که او مجددا در انتخابات 2020 ریاست جمهوری آمریکا را بر عهده بگیرد زیاد دانست.

مایکل مور به بسته شدن سالن های سینمای دن تالبوت به دلیل مشکلات مالی هم اشاره کرده و سرمایه داری را باعث و بانی این اتفاق معرفی می کند: «سرمایه داری این سینما را کشت؛ نوع شرارت بار، حریص و قرن بیستمی سرمایه داری! مولتی میلیاردری که به نام «مالک املاک میلستاین» می شناسیم این کار را انجام داد!»

«مایکل مور در ترامپلند» عنوان جدیدترین اثر این کارگردان و مستند ساز برنده اسکار است که سال 2016 پخش شده است. باید دید آیا وی انتقاد از رئیس جمهور امریکا را در آثار جدیدش هم انجام می دهد یا سراغ موضوع جدیدی خواهد رفت؟ هر چه بسازد اما مشخصا جمهوری خواه ها طرفدار آثار او نبوده، نیستند و نخواهند بود!

انتهای پیام/

لینک اصلی خبر

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)