دولت ترامپ برنامه‌ای برای ایجاد شبکه‌های نسل پنجم ندارد

0
(0)

دولت ترامپ برنامه‌ای برای ایجاد شبکه‌های نسل پنجم نداردخبرگزاری فارس: دولت ترامپ برنامه‌ای برای ایجاد شبکه‌های نسل پنجم ندارد

دولت ترامپ روز دوشنبه به طور رسمی اعلام کرد برنامه ای برای ایجاد شبکه‌های فوق سریع و بی سیم نسل پنجم ندارد، این در حالی است که در روزهای قبل اعلام شده بود، دولت آمریکا در حال بررسی موضوع است.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از ری کد، یکی از اعضای شورای امنیت ملی آمریکا که نامش فاش نشده اعلام کرده دولت فعلی برنامه ای برای ایجاد شبکه ملی نسل پنجم تلفن همراه ندارد.

پیش از این ادعا شده بود کاخ سفید قصد دارد برای رقابت با چین و کاهش نفوذ این کشور در حوزه مخابرات هر چه سریع تر تجهیزات مخابراتی نسل پنجم را در این کشور نصب کند.

راه اندازی شبکه های نسل پنجم تلفن همراه دسترسی سریع به خدمات باکیفیت چندرسانه ای را ممکن می کند و به نظر می رسد اهمال آمریکا این کشور را در زمینه استفاده از تازه ترین دستاوردهای فناوری این کشور را از اروپا و آسیا عقب می اندازد.

ترامپ بارها با طرح نظرات جنجالی در حوزه فناوری بااعتراض دانشمندان و صاحب نظران مواجه شده است. دونالد ترامپ اخیرا در مصاحبه ای با آسوشیتدپرس ادعا کرده است آب شدن یخچال های زمین واقعیت ندارد و هوای جهان همزمان در حال گرم شدن و سرد شدن است!

انتهای پیام/آ

لینک اصلی خبر

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)