10 اثر در جشنواره «محمد(ص) پیامبر صلح» شایسته تقدیر شد+ اسامی

0
(0)

۱۰ اثر در جشنواره «محمد(ص) پیامبر صلح» شایسته تقدیر شد+ اسامی

نخستین جشنواره «محمد(ص) پیامبر صلح» با تاخیر دو ساله صبح امروز با تقدیر از برگزیدگانش به کار خود پایان داد.

«محمد(ص) پیامبر صلح»

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، در سال 1393 نشریه شارلی ابدو فرانسوی تصاویری را به قصد تخریب چهره پیامبر مهربانیها حضرت محمد مصطفی (ص) منتشر کرد که در پی آن موج اعتراضی در جهان اسلام به دنبال داشت.

معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برآن شد تا از طریق برگزاری جشنواره فیلم کوتاه به این توهین پاسخ دهد. بر این اساس، نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم محمد(ص) پیامبر صلح با هدف تبلیغ جنبه‌های انسانی، اخلاقی، مهربانی و نیز زیبایی‌های معنوی، معرفتی و تامین ارزشهای والای فرهنگی و اجتماعی زندگی پیامبر اکرم(ص) زمینه‌سازی برای نوآوری و تعادل اندیشه‌ها و آموخته‌های هنرمندان و جایگزینی آثار مثبت زندگی پیامبران در زندگی روزمره مورد توجه معاونت قرآن و عترت قرار گرفت. از مجموع 751 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره 184 اثر در بخش بین‌الملل، 257 اثر با مضامین جنبی به جشنواره ارسال شد که در نهایت 10 اثر شایسته تقدیر توسط هیات داوران انتخاب شد.

در ادامه نگاه اجمالی به 10 فیلم شایسته تقدیر، جشنواره محمد، پیامبر صلح خواهیم داشت:

البته نکته قابل توجه این است که این جشنواره که امروز صبح آئین‌ اختتامیه آن در پژوهشکده فرهنگ و هنر جهاد دانشگاهی با حضور تولیدکنندگان آثار ارسالی به جشنواره و برخی از مسئولان معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاخیر 2 ساله به کار خود پایان داد که همین موضوع نیز موجب اعتراض برخی از شرکت‌کنندگان این جشنواره شد.

انتهای پیام/

لینک اصلی خبر

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)