سردار کریمی: راهیان نور قرارگاه بزرگ تبیین جهاد ملت ایران است

0
(0)

به گزارش ایسنا، سردار محسن کریمی در نشست هماهنگی اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی، توضیح داد: سرزمین‌های نور دانشگاه بزرگ انسان سازی است و نسل جدید می‌تواند با حضور در این سرزمین‌ها، الگوهای واقعی را بشناسد و مسیر درست را به خوبی انتخاب کند. اردوهای راهیان نور فناوری استخراج گنج و معارف عظیم دفاع مقدس است. با توجه به تجربیات گذشته برگزاری این اردوها برای نسل جوان و نوجوان امیدآفرین است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی ادامه داد: اردوهای راهیان نور یکی از بسترهای مهم برای تحقق جهاد تبیین است و می‌توان گفت که راهیان نور قرارگاه بزرگ تبیین است که جهاد بزرگ ملت ایران و آیینه تمام نمای ایثار و مقاومت ملت و تبلور غیرت دینی و انقلابی مردم را به جوانان نشان می‌دهد و می‌تواند آنها را به درستی برای آینده انقلاب تربیت کند. یکی دیگر از کارکردهای مهم اردوهای راهیان نور، زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدا و فرهنگ دفاع مقدس است و تا زمانی که این فرهنگ ناب و ارزشمند در جامعه و بین نسل جدید زنده و پویا باشد توطئه‌های دشمنان نمی‌تواند اثرگذاری کند.

وی با بیان اینکه راهیان نور صحنه‌های ولایت‌پذیری،همدلی، وحدت و انسجام ملی ایران برای پیروزی‌های بزرگ را نشان می‌دهد، گفت: رمز موفقیت امروز ملت، تبعیت از ولایت و وحدت همه جانبه است و در طول ۴۳ سال گذشته اگر توانستیم در جهادهای مختلف مقابل دشمنان بایستیم به برکت این دو مولفه مهم بوده است.

سردار کریمی با اشاره به شروع اعزام دومین مرحله از اردوهای راهیان نور دانش آموزی اعلام کرد: در راستای اعزام دومین مرحله راهیان نور دانش‌آموزی در استان بیش‌ از دو هزار و ۵۰۰ نفر در هشت مرحله اعزام خواهند شد. اعزام‌ها از ابتدای بهمن آغاز و در دوره اول۲۰۰۰ دانش آموز به مناطق سرزمین‌های نور سفر کردند.

وی گفت: توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تحقق جهاد تبیین در برنامه‌ها از طریق به کارگیری فرماندهان دفاع مقدس، مبلغین و راویان برجسته، تربیت خادمین شهدا، توجه به کلیه مسائل اجرایی از جمله امنیت، ایمنی خودروها و یادمان‌های دفاع مقدس و شنیدن نقطه نظرات شرکت کنندگان از جمله موضوعات مهم راهیان نور است که باید مورد توجه باشد و همه توان گذاشته شود تا برای دانش‌آموزان خاطرات ماندگاری به ثبت برسد.

انتهای پیاممنبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)