دیدار بانوان المپیکی ایران با معاون وزیر ورزش و جوانان

0
(0)

دیدار بانوان المپیکی ایران با معاون وزیر ورزش و جوانان

عصر امروز صورت گرفت؛

دیدار بانوان المپیکی ایران با معاون وزیر ورزش و جوانان

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، نشست بانوان اعزامی اسکی ایران به بازی های المپیک زمستانی 2018 و سرمربیان آنها با دکتر فریبا محمدیان معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان با حضور سید عبدی افتخاری رئیس فدراسیون اسکی و سرپرست کاروان اعزامی ایران به المپیک زمستانی برگزار شد.

در این دیدار محمدیان ضمن تبریک به بانوان اسکی باز ایران برای کسب سهمیه حضور در بازیهای المپیک زمستانی 2018، خاطرنشان کرد: از تمامی زحماتی که برای رسیدن به این موفقیت کشیده‌اید قدردانی می‌کنم و باید به زحمات و تلاش‌های آقای افتخاری ریاست فدراسیون اسکی نیز اشاره کنم که واقعا در مدت زمان حضورشان اتفاقات خوبی را برای اسکی ایران رقم زدند.

وی افزود: از طرفداران جدی ورزش های زمستانی هستم و تمامی تلاش خود را مانند دیگر مسئولین وزارت ورزش و جوانان برای افزایش رشته‌ها و نفرات حاضر در المپیک زمستانی به کار بسته‌ام. باید تلاش کنیم تا شاهد حضور نفرات بیشتری از ایران در بازیهای المپیک زمستانی باشیم و به همین منظور نیاز به ایجاد زیرساخت‌های بیشتری داریم.

معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به دشواری کار اسکی‌بازان ایران در بازی های المپیک زمستانی، گفت: اسکی بازان ایرانی حاضر در بازیهای المپیک زمستانی کار بسیار دشواری را در پیش دارند، زیرا آنها پرچم‌داران‌ و سردمداران معرفی ورزشهای زمستانی ایران به جهانیان هستند و نقش بسیار زیادی در معرفی ورزشهای زمستانی به مردم ایران دارند.

دکتر محمدیان افزود: از زحمات فدراسیون اسکی برای ایجاد فضای برابر میان بانوان و آقایان تشکر می‌کنم و امیدوارم بانوان ایران همواره بتوانند درمیادین مختلف بدرخشند. فراموش نکنید ورزشکاران المپیک ایران تنها نماینده ورزش ایران نیستند، بلکه نمایندگانی برای معرفی فرهنگ و تمدن ایران هستند.

در این نشست سید عبدی افختاری رئیس فدراسیون اسکی نیز ضمن قدردانی از حمایت‌‌های معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان، گفت: تلاشها و زحمات تمامی ورزشکاران قابل ستایش است، اما اسکی‌بازان ایران به جهت سختی ورزشی که دارند، تلاش بیشتری را نیز متحمل می‌شوند تا خود را به میادین معتبر جهانی همچون المپیک زمستانی برسانند.

وی افزود: المپیک زمستانی فرصتی بسیار خوب برای معرفی ورزش ایران و البته شان و جایگاه بانوان ایرانی است و قطعا بانوان ایران در این رویداد نمایندگانی شایسته برای کشور عزیزمان خواهند بود.

فروغ عباسی نماینده اعزامی اسکی آلپاین بانوان ایران به بازیهای المپیک زمستانی 2018 نیز در این نشست اظهار کرد: بسیار خردسندم که توانستم سهمیه حضور در بازیهای المپیک زمستانی را کسب کنم و حضور در المپیک یک افتخار بزرگ است. از تلاشها و حمایت‌های فدراسیون اسکی برای رسیدن به این افتخار بسیار تشکر و قدردانی می‌کنم.

سمانه بیرامی باهر نماینده اعزامی اسکی کراس کانتری ایران به بازیهای المپیک زمستانی نیز در این نشست، گفت: از حمایت‌های فدراسیون اسکی ، وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک تشکر و قدردانی می‌کنم و امیدوارم نماینده شایسته‌ای برای کشور ایران در بازیهای المپیک زمستانی باشم.

سمیرا زرگری سرمربی تیم ملی اسکی آلپاین بانوان ایران هم در این نشست اظهار کرد: بانوان اسکی‌باز ایران پتانسیل و ظرفیت بسیار زیادی برای رشد و شکوفایی دارند و کسب دو سهمیه برای بازیهای المپیک زمستانی در بخش بانوان یک اتفاق بسیار خوب برای اسکی ایران است.

حسین ساوه‌شمشکی سرمربی تیم ملی اسکی کراس کانتری ایران نیز گفت: امسال از نظر بارش برف شرایط خوبی را نداشتیم اما با حمایت‌های فدراسیون اسکی توانستیم شرایط بسیار خوبی را برای تمرین و حضور در مسابقات برون مرزی پیدا کنیم و به دو سهمیه در رشته کراس کانتری دست پیدا کنیم.

لینک منبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)