جزییات نحوه محاسبه هزینه ورود به طرح ترافیک در سال 97

0
(0)

جزییات نحوه محاسبه هزینه ورود به طرح ترافیک در سال ۹۷

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: رقم پایه‌ای که برای طرح ترافیک جدید در نظر گرفته شده است، ۲۰هزار تومان است که این رقم با ضرایبی که در نظر گرفته شده است، افزایش می‌یابد.

اعطا

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی اعطا در پایان چهل و دومین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جلسه امروز ادامه بررسی لایحه تعیین نرخ عوارض تردد وسایل نقلیه در محدوده‌های مرکزی شهر تهران که یک‌فوریت این لایحه در سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران به‌تصویب رسیده بود در دستور کار اعضای شورا قرار گرفت.

وی تصریح کرد: کلیات این لایحه در جلسات گذشته به‌تصویب رسید که جزئیات آن نیز در جلسه امروز در 9 ماده به‌تصویب رسید.

اعطا گفت: لایحه اشاره‌شده در شورای ترافیک نیز به‌تصویب رسیده و در جلسه امروز تعیین نرخ عوارض که به‌عهده شورای شهر تهران است به‌تصویب رسید.

سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: بر همین اساس رقم پایه‌ای که برای طرح ترافیک جدید در نظر گرفته شده است، 20 هزار تومان است. که این رقم با ضرایبی که در نظر گرفته شده است افزایش می‌یابد.

وی تصریح کرد: ضرایب بر مبنای ساعت‌های پیک و غیرپیک و آلودگی هوا در نظر گرفته شده است ضمن اینکه در طرح جدید دو حلقه از جمله طرح ترافیک، و زوج و فرد در نظر گرفته شده است که برای طرح ترافیک ضریب 1/5 و زوج و فرد ضریب 0/5 در نظر گرفته شده است.

اعطا ادامه داد: ضرایب ساعات تردد ورود و خروج خودروها به‌گونه‌ای است که اگر ساعت 6/30 تا 10 صبح وارد شوند و قبل از 16 خارج شوند عوارض آنها با ضریب یک و اگر نخستین ورود یا تردد 10 به بعد باشد و قبل از 16 آخرین خروج آنها باشد با ضریب 0/7 محاسبه می‌شود.

سخنگوی شورای شهر تهران افزود: ضریب عوارض برای خودروهایی هم که 10 به بعد وارد و بعد از 16 خارج شوند 1 و اگر 6/30 تا 10 وارد و بعد از 16 خارج شوند ضریب 1/5 است.

وی همچنین ابراز کرد: ضریب وسایل نقلیه برقی و هیبربدی 0/1، وسایل نقلیه دارای گواهی معاینه فنی برتر 0/8 وسایر وسایل نقلیه 1 در نظر گرفته شده است.

اعطا در خصوص زمان پرداخت عوارض بیان کرد: حین ورود یا تردد با داشتن اعتبار کافی در حساب، ضریب 0/8 و حین ورود یا تردد و عدم‌داشتن اعتبار کافی در حساب، ضریب یک پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/*

لینک اصلی خبر

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)