تا زمان عادی شدن روابط ایران و عربستان، بازی‌ها در کشور ثالث برگزار شوند

0
(0)

تا زمان عادی شدن روابط ایران و عربستان، بازی‌ها در کشور ثالث برگزار شوند

توضیح فدراسیون فوتبال؛

تا زمان عادی شدن روابط ایران و عربستان، بازی‌ها در کشور ثالث برگزار شوند

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، روابط عمومی فدراسیون فوتبال ایران، اطلاعیه‌ای 3 بندی را در خصوص موضوعات مطرح شده پیرامون بحث میزبانی تیم‌های ایرانی از حریفان عربستانی درلیگ قهرمانان آسیا منتشر کرد. در این اطلاعیه آمده است:

۱- عدم رویایی تیم های ایرانی و عربستانی در مسابقات خانگی لیگ قهرمانان آسیا از سالها قبل، خواست عربستان سعودی بوده است اما این درخواست به دلیل نبود مدارک مستند، مورد قبول AFC واقع نمی‌شد. این امر باعث می شد تیم‌های عربستانی ضمن پذیرش سفر به ایران، حداقل زمان اقامتی ممکن را در کشورمان داشته باشند. به دنبال بروز موضوع سفارت که خارج از حیطه و اختیارات فدراسیون فوتبال است و ارائه مستندات از سوی عربستان به کنفدراسیون فوتبال آسیا، کمیته مسابقات AFC جلسه ای اضطراری نشکیل داد که در آن، علاوه بر عربستان، کشورهای امارات و قطر هم خواهان برگزاری بازی با تیم‌های ایرانی در کشور ثالث بودند. در جلسه مورد اشاره، امارات و قطر از این پرونده خارج شدند و پس از رای گیری بدون اعضای ایرانی و عربستانی، تصمیم گرفته شد بازی های نمایندگان ایران و عربستان تا زمان عادی شدن روابط دو کشور در کشور ثالث برگزار شود.

نکته مهم در این میان، رد درخوست امارات به دلیل کافی نبودن مستندات بود. البته درخواست عربستان همچنان به قوت خود باقی است.

۲- عربستان اخیرا از کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست کرد مسابقات تیم های باشگاهی این کشور با تیم های قطری نیز در کشور ثالث برگزار شود که این موضوع، مانند درخواست عربستان در مورد ایران قبل از اتفاقات مورد اشاره، به دلیل عدم بینه خاص و مستندات مورد قبول کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار نگرفت.

۳- فدراسیون فوتبال تاکید می کند که در تلاش برای تغییر این روند بوده و رایزنی های گسترده ای را با ارگان های مختلف داشته است. بر همین اساس گروه امنیتی که اخیرا از طریق کنفدراسیون فوتبال آسیا در ایران حضور یافت همه شرایط موجود را مورد بررسی دقیق قرار داد. لذا منتظریم این گزارش ارائه شود تا متعاقب آن پرونده دوباره در کمیته مسابقات مورد بررسی قرار بگیرد. علاوه بر این مکاتبات و تماس های متعدد با مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا هم ادامه دارد که در وقت مقتضی در این باره اطلاع رسانی لازم صورت خواهد پذیرفت. فدراسیون فوتبال تصریح می کند که پیگیری های ویژه برای رفع این مشکل از طریق فیفا و رییس این نهاد بالادستی و همین طور کنفدراسیون فوتبال آسیا و رییس AFC ادامه دارد.

لینک منبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)