آغاز نوسازی بافت‌های فرسوده از دهه فجر

0
(0)

آغاز نوسازی بافت‌های فرسوده از دهه فجر

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور از آغاز نوسازی بافت‌های فرسوده از دهه فجر خبر داد.

بازدید نهاوندیان از نمایشگاه تولیدات روستایی استان تهران

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور روز سه‌شنبه در دیدار استانداران سراسر کشور و شهرداران مراکز استان‌ها، اظهار داشت: اشتغال مولد و فقرزدایی به عنوان دو اولویت اصلی دولت دوازدهم، تعیین شده و تمام توان مجموعه دولت در طول سالهای آینده برای تحقق این اولویت‌ها بسیج خواهد شد, ضمن اینکه این اهداف در لایحه بودجه و در تبصره‌های 18 و 19 نیز گنجانده شده و بی تردید با تصویب آن، سرعت دولت در این مسیر بیشتر خواهد شد.

  • بیشتر بخوانید:

جهانگیری: 12 میلیارد دلار قرارداد فاینانس از دستاورد‌های برجام است

معاون اقتصادی رئیس جمهور خاطر نشان کرد: دولت مصمم است در نخستین دهه فجر دولت دوازدهم، گام‌های عملی در مسیر تحقق اولویت‌های تعیین شده ، برداشته شود.

نهاوندیان با بیان اینکه در ستاد اقتصادی دولت، طرح‌های مختلفی برای ایجاد اشتغال مولد و فقر‌زدایی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است، گفت: نوسازی بافت‌های فرسوده و نوسازی ناوگان جاده‌ای و حمل‌ و‌ نقل عمومی از جمله تصمیماتی است که در این راستا اتخاذ شده و استانداران به عنوان نمایندگان سیاسی دولت در استان‌ها بایستی بر حسن اجرا و تسریع در عملیاتی شدن این پروژه‌ها نظارت کامل داشته باشند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور توجه به بافت‌های فرسوده را در راستای اهتمام دولت دوازدهم به محرومیت‌زدایی و بهبود شرایط زندگی برای اقشار کم درآمد توصیف کرد و ادامه داد: زلزله اخیر گواه روشنی بر اولویت‌دار بودن مقاوم‌سازی شهری بود و دولت مصمم است نسبت به نوسازی بافت‌های فرسوده اقدام کند و اجرای این طرح می‌تواند ضمن اشتغال‌زایی در حوزه مسکن و ساخت‌وساز، در محرومیت‌زدایی و ایمن‌سازی واحدهای مسکونی در مقابل خطرات ناشی از حوادث طبیعی بسیار مؤثر باشد.

نهاوندیان افزود: قرار است در ایام دهه فجر در قطعات شناسایی شده‌ای در سطح استان تهران و برخی از استان‌ها، عملیات اجرایی نوسازی بافت‌های فرسوده آغاز شود.

وی در ادامه به طرح جدید دولت برای نوسازی ناوگان جاده‌ای و حمل و نقل عمومی اشاره کرد و افزود: اجرای این طرح نیز در ایام دهه فجر کلید خواهد خورد و با اجرای کامل در طول سه سال آینده، کل ناوگان فرسوده حمل و نقل عمومی جاده‌ای و درون شهری، با استفاده از حداکثر توان داخلی بازسازی شود و از جمله اهداف اجرای این طرح می‌توان اشتغال‌زایی در بخش خودروسازی، رونق بخش ترانزیت و حمل و نقل جاده‌ای و مقابله با آلودگی هوا اشاره کرد.

دکتر نهاوندیان توجه به اشتغال روستایی و اشتغال دانش بنیان و نیز اشتغال در تولید صادرات‌گرا را از دیگر برنامه‌های دولت برای ایجاد اشتغال مولد و فقرزدایی دانست و تصریح کرد: عزم دولت این‌ است که با حمایت و پشتیبانی همه جانبه از اجرایی شدن تصمیمات اتخاذ شده برای ایجاد اشتغال و فقرزدایی، روحیه امید و نشاط اجتماعی را در سطح جامعه بگستراند و رویکرد دولت دوازدهم، نوسازی در همه ابعاد اقتصادی و استقبال از نوآوری و شکوفایی ابتکارها است.

در این جلسه مهندس ترکان «مشاور رئیس‌جمهور در امور هماهنگی نوسازی بافت‌های فرسوده و ناپایدار شهری»، نیز در سخنانی، گزارشی درباره اهداف و چگونگی نوسازی بافت‌های فرسوده ارائه کرد و همچنین تعدادی از استانداران و شهرداران مراکز استان‌ها در سخنان جداگانه‌ای پیشنهادها و نظرات خود را درجهت تسریع و تسهیل در اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی پایدار بیان کردند.
انتهای پیام/

لینک اصلی خبر

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)