داروغه زاده: درباره برگزاری افتتاحیه صراحتاً می‌گویم که اشتباه کرده ام/ تمام هزینه ها را پس از جشنواره شفاف سازی خواهیم کرد

0
(0)

داروغه زاده: درباره برگزاری افتتاحیه صراحتاً می‌گویم که اشتباه کرده ام/ تمام هزینه ها را پس از جشنواره شفاف سازی خواهیم کرد

درپاسخ به برنا مطرح شد؛

داروغه زاده: درباره برگزاری افتتاحیه صراحتاً می‌گویم که اشتباه کرده ام/ تمام هزینه ها را پس از جشنواره شفاف سازی خواهیم کرد

به گزارش خبرنگار گروه سینما خبرگزاری برنا؛ ابراهیم داروغه زاده دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در اولین نشست خبری این برنامه عنوان کرده بود برای جلوگیری از اتلاف هزینه‌ها افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر برگزار نخواهد شد. داروغه زاده در پاسخ به این سوال که چرا دوباره تصمیم بر این شد تا افتتاحیه را برگزار کنند گفت: صراحتا می‌گویم که من اشتباه کرده‌ام. ما برای برگزاری افتتاحیه یک نکاتی را در نظر گرفته بودیم و مواردی را هم در نظر نگرفتیم. یکی از نکاتی که در نظر گرفتیم این بود که همه جشنواره‌های دنیا که به صورت حرفه‌ای برگزار می‌شوند مراسم افتتاحیه ندارند و همیشه با اکران یک فیلم یا هر چیز دیگری برنامه را بازگشایی می‌کنند و فقط مراسم اختتامیه دارند.

وی ادامه داد: در جشنواره‌های دیگر به جز مراسم اختتامیه؛ آیین‌ها و مراسم‌های زیادی در خلال آن برگزار می‌شود که به جشنواره رونق و شور و نشاط می‌دهند اما در جشنواره فیلم فجر به جز این دو مراسم، هیچ مراسم دیگری نداریم. دومین نکته این است که زمان شروع جشنواره فیلم فجر مناسبتش با سالگرد انقلاب است و برگزار کردن جشن افتتاحیه در حقیقت کمک می‌کند به این که ما جشن‌های انقلاب را با سینماغ آغاز کنیم.

داروغه زاده افزود: ما تلاش می‌کنیم هزینه‌ها را کاهش دهیم اما هیچ بخشی از آن حذف نشود و مراسم افتتاحیه و بزرگداشت‌ها را نیز برگزار کنیم.

او ادامه داد: زمانی که گفتیم افتتاحیه نداریم به یک نکته توجه نکردیم و آن هم این بود که طبق روال سال‌های گذشته اگر می‌خواستیم افتتاحیه برگزار نکنیم یا باید مراسم های بزرگداشت را حذف می‌کردیم یا اینکه مراسم بزرگداشت را در اختتامیه میگرفتیم که باعث طولانی شدن اختتامیه می‌شد و این اصلا امکان پذیر نبود. از طرفی یک امکان دیگر هم وجود داشت و آن هم این بود که مراسم بزرگداشت را در پردیس ملت برگزاری کنیم ولی با توجه به کوچک بودن محیط این پردیس برای مراسم شان آن افراد که قرار بود از آن ها تقدیر شود حفظ نمی‌شد.

دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در پایان گفت: قول می‌دهیم بعد از پایان جشنواره گزارشی راجع به هزینه‌ها و مسائل مالی جشنواره به صورت شفاف ارائه دهیم تا سوتفاهم و پرسش‌های شما خبرنگاران کاملا برطرف شود.

خبرنگار: اکرم رضایی ثانی

لینک منبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)