صندوق‌های صدقه ویژه «اماکن» جایگزین صندوق‌های «معابر» می‌شود

0
(0)

صندوق‌های صدقه ویژه «اماکن» جایگزین صندوق‌های «معابر» می‌شودخبرگزاری فارس: صندوق‌های صدقه ویژه «اماکن» جایگزین صندوق‌های «معابر» می‌شود

مدیرکل هماهنگی امور اجرایی مشارکت های مردمی کمیته امداد نتایج اجرای طرح ساماندهی صندوق‌های صدقات را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، ابوالقاسم رستگار با اشاره به اینکه از سال 95 ساماندهی 7 میلیون و 322 هزار صندوق صدقه منازل، اماکن تجاری و معابر در دستور کار این نهاد قرارگرفته است گفت: تاکنون بیش از 80 درصد صندوق‌های صدقه در سطح کشور ساماندهی شده‌ است.

وی با اعلام اینکه صندوق‌های صدقه‌ای که مورد آسیب، سرقت ،خرابی قفل و مخدوش شدن رنگ ها قرار گرفته تعمیر و ایمن‌سازی شدند افزود: صندوق‌های صدقه‌ای که به دلیل تعبیه در محل عبور و مرور وسایل نقلیه، میان درختان و بوته‌ها، نزدیک محل انباشت زباله، حاشیه شهرها و روستاها و به فاصله کمتر از 200 متری صندوق صدقه دیگر بازدهی مناسبی نداشتند، جمع‌آوری شدند.

رستگار ادامه داد: کاهش هزینه‌های نگهداری و نیروی انسانی، افزایش مشارکت‌های مردمی، جلوگیری از سوء‌استفاده‌های احتمالی، ایجاد جذابیت در شکل ظاهری صندوق‌های صدقه، افزایش امنیت وجوه در صندوق‌ها در مقابل سرقت، افزایش پرداخت صدقه به شیوه الکترونیکی از نتایج اجرای این طرح است.

وی یکی دیگر از دستاوردهای اجرای طرح ساماندهی را تولید صندوق‌های‌ صدقه متناسب با محیط‌‌های متفاوت در اماکن آموزشی، تجاری و صنعتی اعلام کرد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در سال آینده به نسبت کاهش صندوق‌های بزرگ و کم بازده، تعداد صندوق‌های صدقه در اماکن عمومی افزایش خواهد یافت.

مدیرکل هماهنگی امور اجرایی مشارکت های مردمی کمیته امداد با اشاره به اینکه در جریان اجرای این طرح خودروهای تخلیه صندوق‌های صدقه معابر استانداردسازی شده است گفت: بر این اساس 272 دستگاه خودرو تخلیه به دلیل نداشتن استانداردهای مورد نظر حذف شدند که این امر موجب صرفه‌جویی شش میلیارد تومانی شد.

وی از واگذاری صندوق‌های صدقه خانگی و اماکن کوچک به معتمدان محلی و مراکز نیکوکاری خبر داد و گفت: این موضوع با هدف مدیریت نیروی انسانی و کاهش مراجعه نیروهای تخلیه گر صندوق به درب منازل انجام شده است.

مدیرکل هماهنگی امور اجرایی مشارکت های مردمی کمیته امداد ادامه داد: البته طرحی در دست اجراست که بر اساس آن مشترکان صندوق‌های صدقه شخصاً نسبت به تخلیه صندوق خود اقدام و صدقه پرداختی را به حساب کمیته امداد واریز کنند.

انتهای پیام/

لینک اصلی خبر

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)