جستجوگر گوگل دیگر تک صدایی نیست

0
(0)

با ارائه دیدگاه های گوناگون؛گوگل و اخبار جعلی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، بر اساس تازه ترین مطلبی که در وبلاگ گوگل ارسال شده، مهم ترین و برترین نتایج جستجوی به نمایش درآمده در گوگل از این پس برای اولین بار نظرات مختلف در مورد هر موضوعی را پوشش می دهند.

این تحول پس از آن رخ می دهد که شرکت های اینترنتی از سوی بسیاری از کشورهای جهان برای مقابله با انتشار اخبار جعلی و دروغین و محتوای نژادپرستانه و خشن تحت فشار قرار گرفته اند.

گوگل همچنین قصد دارد برچسب های جدیدی برای نتایج جستجوی ارائه شده در نظر بگیرد تا کاربران از میزان مطابقت هر پاسخ با سوال طرح شده مطلع شوند و خود در این زمینه تصمیم بگیرند.

مدیران گوگل از سال گذشته در تلاش هستند جستجوگر خود را پالایش کنند تا از نمایش نتایج جعلی و دروغین در ارتباط با هر موضوع جلوگیری شود و نتایج مشکوک در این زمینه از نتایج قابل اعتماد مجزا و تفکیک شود.

اطلاعات مورد تایید گوگل در مورد موضوعات جستجو شده از سال گذشته در جعبه های کوچکی در صدر نتایج جستجو شده نمایش داده می شود و لینک به سایت های دیگر در ادامه در دسترس قرار می گیرد.

اگر چه در مواردی از همین طریق هم اطلاعات غلطی به کاربران ارائه شده، اما گوگل در تلاش است تا میزان این اشتباهات را به صفر برساند. از جمله این اطلاعات غلط می توان به جملاتی مانند زنان شیطان هستند یا اوباما به دنبال کودتا در امریکاست اشاره کرد.

لینک اصلی خبر

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)