واکنش هنرمند مصری به حذف فلسطین از نقشه‌های گوگل

0
(0)


به گزارش ایسنا به نقل از سایت المیادین، شریهان ـ هنرمند مصری ـ که همواره نسبت به تغییر و تحولات سرزمین‌های اسلامی واکنش نشان داده است، در اعتراض به اقدام گوگل مبنی بر حذف نام‌های کرانه باختری و غزه از نقشه‌هایش اخیرا تصویری از نقشه کشور فلسطین را منتشر کرده است.

شریهان با انتشار تصویری از نقشه کشور فلسطین، نوشته است: «سلام بر سرزمینی که برای صلح آفریده شد اما هرگز روی صلح را به خود ندید. سلام بر فلسطین.» در حقیقت او با این اقدام، حمایت خود را از فلسطین و تمامیت ارضی این کشور اعلام کرده است.

عکسی که شریهان منتشر کرد

شرکت گوگل پیش از این هم در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۶ اقدام به حذف نام فلسطین از نقشه های خود کرده بود، اما به دنبال اعتراض گسترده و شدید کاربران، اقدام به عقب نشینی کرد.

رسانه‌ها (۲۶ تیر) امسال از حذف مجدد نام فلسطین از نقشه‌های جهانی اپل و گوگل خبر دادند. این شرکت بار دیگر در اقدامی عجیب با تکرار این‌ کار مدعی شد که نام فلسطین اصلا در نقشه های این شرکت وجود نداشته است.

پایگاه خبری AS-Source News هم که تحولات مربوط به خاورمیانه، آمریکا و روسیه پوشش می‌کند، اواخر تیرماه در توئیتر از حذف نام فلسطین از اپلیکیشن‌های «اپل مپ» و «گوگل مپ» خبر داد.

این پایگاه خبری به وجود نام فلسطین در «یاندکس مپ» اشاره کرده و مردم را به استفاده از اپلیکیشن‌ دعوت کرد.

تغییر در ارائه کشور فلسطین بر روی نقشه‌های گوگل همچنین موجی از اعتراض را در رسانه‌های اجتماعی و خبری در پی داشت که آن را جعل تاریخ و جغرافیا می‌خواندند.

انتهای پیاممنبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
1 نظر
  1. شیما می گوید

    متاسفم برات

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)