از ۱۰ سالن سینمایی باغ کتاب تهران رونمایی می‌شود

0
(0)
سالن سینما

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت:همزمان با آغاز سی و ششمین جشنواره فیلم فجر از ۱۰ سالن سینمایی باغ کتاب تهران به منظور اکران فیلم‌های جشنواره رونمایی می‌شود.

به گزارش ایسنا علیرضا جعفری گفت: همزمان با سی و ششمین جشنواره فیلم فجر از ۱۰ سالن سینمایی به ظرفیت ۱۳۰۰ نفر در باغ کتاب رونمایی می‌شود و این سالن‌ها در اختیار شهروندان تهرانی قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه سالن اصلی پردیس سینمایی باغ کتاب با کاربری سینما ، تئاتر و موسیقی با ظرفیت ۴۸۰ نفر به ارایه خدمات به شهروندان می پردازد،اظهارکرد: به عبارتی دومین پرده سینمایی بزرگ کشور در سالن اصلی سینما و تئاتر باغ کتاب وجود دارد و با توجه به تعداد سالن‌های سینمایی و وجود آمفی تئاتر، امکان پخش و اجرای چندین فیلم و تئاتر به‌طور همزمان در این مجموعه وجود دارد.

وی ادامه داد: در سالن های این مجموعه از آخرین استانداردهای سینمایی استفاده شده است و سالن اصلی آن به صورت چند منظوره یعنی سینمایی، آمفی تئاتر، اجرای موسیقی و… مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. در بخش طراحی این سالن‌ها، تلاش شده تا با توجه به زیبایی شناسی محیط از به‌روزترین و مجهزترین تکنولوژی‌های روز دنیا جهت ارایه بهترین صوت و تصویر بهره گرفته شود. اتاق گریم و کارگردانی انتهای سن به متراژ ۱۴۶ متر مربع از دیگر بخش‌های این مجموعه است .

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران،باغ کتاب مجموعه‌ای فرهنگی و چند منظوره با محوریت کتاب است که شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران آن را ساخته شده است. فروشگاه‌های مختلف برای فروش محصولات فرهنگی و…. در باغ کتاب باعث جلب مخاطبان بیشتر از هر گروه سنی و با هر جنسیتی می‌شود همچنین باغ کتاب می تواند انواع خدمات را در حوزه تمامی رسانه ها با انواع مدیاها (کتاب، سی دی، دی وی دی، اینترنت و…) به مخاطبان خود ارائه دهد.

این مجموعه به عنوان یک فضای فرهنگی در طول سال به نمایش و عرضه کتاب و محصولات فرهنگی مرتبط با کتاب خوانی می‌پردازد که علاوه بر افزایش و تسهیل دسترسی علاقه‌مندان به کتاب، این مکان را مبدل به یک مرکز فرهنگی قابل توجه برای مخاطبان از سنین و سلایق متنوع کرده است. باغ کتاب تهران قابلیت‌های بسیاری از جمله جایگزینی برای نمایشگاه بین‌المللی در عرصه تخصصی کتاب به صورت دائمی، ایفای نقش به عنوان هماهنگ‌کننده در فرآیند تولید و نشر کتاب و ارتقای استانداردهای تولید و نشر و بهره برداری در اقتصاد کتاب، ترویج نوآوری ها و فناوری های حوزه نشر، دسترسی مخاطبان بین المللی به منابع اسلام، ایران و انقلاب اسلامی و منابع خارجی برخوردار است.

پروژه های شاخص فرهنگی شامل باغ کتاب تهران،مسجد ۷۲ تن، باغ موزه دفاع مقدس، باغ موزه قصر، سراسر نمای مقاومت (پانورامای دفاع مقدس)، پردیس تئاتر تهران، پردیس سینمایی ملت، پردیس سینمایی تماشا،پردیس آزادی، خانه موزه انتظامی و موره علوم و نجوم دار آباد تنها بخشی از پروژه‌های فرهنگی به شمار می آید که طی یک دهه اخیر از سوی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران ساخته و در اختیار اهالی و شهروندان تهرانی قرار گرفته است.

بررسی کمبودها و نیازهای شهر در زمینه فضاهای فرهنگی بخشی از رسالت‌های این شرکت به شمار می‌آید و یکی از مهمترین سیاست شرکت توسعه فضاهای فرهنگی لحاظ کردن ریتم هماهنگ در گسترش فضاهای فرهنگی در تمامی مناطق ۲۲ گانه شهر است.شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران ،اولین مجموعه تخصصی برای مطالعه و امکان سنجی در خصوص مراکز فرهنگی و هنری به شمار می آید. این شرکت به شهر نگاه کلی و کلان دارد و تلاش می کند از فضاهای کالبدی شهر در مطلوب ترین حد ممکن برای مباحث فرهنگی اجتماعی بهره بگیرد.

انتهای پیام

لینک کوتاهلینک خبر

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)