6 ماده معجزه آسا برای ورزش

0
(0)


تحقیقات در مورد مزایای تغذیه عملکردی ادامه دارد و برخی از این مواد نتایج ثابتی در بهبود عملکرد ورزشی دارند.

به گزارش ایسنا، واژه سوپر فود در بین ورزشکاران زیاد مطرح می شود، اما آیا واقعاً غذاهایی وجود دارند که به شما کمک کنند عملکرد بهتری نسبت به سایرین داشته باشید؟ در این مقاله، نگاهی خواهیم داشت به غذاهای مختلفی که برای افزایش عملکرد تبلیغ می شوند و اینکه آیا واقعاً ارزش توجه ورزشکاران را دارند یا خیر.

چغندر و اسفناج برای گردش خون

بر اساس این مقاله که سازمان ملی مبارزه با دوپینگ در اختیار ایسنا قرار داده است، چغندر و اسفناج حاوی مقادیر زیادی اکسید نیتریک هستند، ترکیبی که برخی مطالعات نشان می دهد جریان خون را افزایش می دهد و عملکرد عروق را بهبود می بخشد. مزایای استفاده از مکمل نیترات رژیمی با نیم لیتر آب چغندر به مدت تنها 6 روز برای بهبود استقامت ورزشکاران در ورزش های شدید مانند دوچرخه سواری 10 کیلومتر، حتی تنها 2.5 ساعت پس از مصرف آب چغندر مشاهده شد. به این معنی است که آنها می توانند فوراً بدون فرآیند پیچیده بلع از فواید آن بهره ببرند.

ورزشکاران ممکن است نتایج بهتری از آب چغندر نسبت به چغندر کامل ببینند، زیرا آب چغندر می‌تواند دوز کافی از اکسید نیتریک را برای بهبود عملکرد در اختیار ورزشکار قرار دهد. دوز کافی چغندر یا اسفناج برای ورزشکاران باید از 200 تا 300 گرم باشد که تقریباً سه برابر بیشتر از یک وعده غذایی معمولی است! کم آبی این غذاها باعث می شود ورزشکاران از مزایای عملکرد بسیار راحت تر بهره مند شوند.

آب گیلاس برای خواب خوب؟

آب گیلاس ترش اخیراً برای بهبود کیفیت و مدت خواب تبلیغ شده است در حالی که مستقیماً بر عملکرد تأثیر نمی گذارد. ورزشکاران ممکن است برای ریکاوری به این امر علاقه مند شوند، به خصوص در دوره های تمرین سنگین و مشکل در خواب.

اگرچه مطالعات محدودی وجود دارد، شواهد فعلی نشان می دهد که نوشیدن 240 میلی لیتر آب گیلاس ترش یک یا دو ساعت قبل از خواب ممکن است خواب را بهبود بخشد.

آب نارگیل برای اطمینان از آب کافی!

افکار عمومی به شما می‌گویند که آب نارگیل در مقایسه با آب معمولی یا نوشیدنی‌های ورزشی گزینه‌ی آبرسانی عالی است، اما تحقیقات نشان می‌دهد که آب‌رسانی با آب نارگیل سود کمی دارد. برخی از مطالعات همچنین نشان داده اند که آب نارگیل نفخ و ناراحتی دستگاه گوارش را در مقایسه با یک نوشیدنی ورزشی معمولی افزایش می دهد، و اگر آب نارگیل را دوست دارید، استفاده از آن برای آبرسانی بعد از تمرین خوب است، اما اگر آب ساده یا نوشیدنی های ورزشی نیز به همان اندازه موثر خواهند بود.

طبق تحقیقات انجام شده، آبرسانی با آب نارگیل قبل از ورزش به دلیل احتمال ناراحتی های گوارشی توصیه نمی شود.

آب هندوانه برای بهبودی

سیترولین موجود در هندوانه پیش ساز آرژنین است، بستری که برای ایجاد اکسید نیتریک استفاده می شود. همچنین مشخص شده است که استرس استرس اکسیداتیو را در بافت ماهیچه ای کاهش می دهد.

محققان دریافته اند که مصرف 500 میلی لیتر آب هندوانه 1 تا 2 ساعت قبل از ورزش می تواند درد عضلانی و ضربان قلب استراحت پس از ورزش را کاهش دهد و به طور بالقوه زمان ریکاوری را برای ورزشکاران کوتاه کند. آب هندوانه همچنین می تواند یک راه عالی برای دریافت کربوهیدرات های آسان هضم قبل از تمرین باشد، اما اگر به غذاهای با فروکتوز بالا حساس هستید، حتماً آن را در مقادیر کم در طول تمرین امتحان کنید تا مطمئن شوید به درستی کار می کند و سیستم گوارش شما را ناراحت نمی کند

پودر پروتئین برای عضله سازی

وقتی صحبت از پودر پروتئین می شود، بحث این است که آیا پروتئین مکمل است یا خیر. در حالت ایده آل، ورزشکاران باید در درجه اول برای دریافت پروتئین خود به غذا تکیه کنند. مصرف پروتئین در اشکال مصنوعی (مثلا پودر پروتئین) هیچ مزیتی نسبت به دریافت پروتئین از خوردن غذاهای غنی از پروتئین ندارد. علاوه بر این، مکمل ها همیشه در معرض خطر آلودگی با مواد ممنوعه هستند، بنابراین بهینه سازی تغذیه شما می تواند جایگزینی عالی برای تامین پروتئین باشد.

انتهای پیام

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)