یک ورزشکار در هفته چقدر باید وزن کم کند؟

0
(0)
یک ورزشکار در هفته چقدر باید وزن کم کند؟


بهترین کاهش وزن برای یک ورزشکار برای شرکت در مسابقات 0.5 کیلوگرم در هفته برای چندین ماه قبل از مسابقه است.

به گزارش ایسنا، تغذیه سالم بخش مهمی از زندگی سالم است و هر ورزشکار و هر انسانی می تواند از آن برای بهبود کیفیت زندگی خود استفاده کند و از این طریق به بهبود سلامت جسمی و روانی خود کمک کند.

بر اساس این مقاله که توسط فرناز نوری زاده، کارشناس تغذیه ورزشی تهیه و توسط فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته است، آمده است: ورزشکاران برای رسیدن به وزن مطلوب و ایده آل برای شرکت در مسابقات و داشتن حداکثر عملکرد ورزشی در طول مسابقات، آنها باید به آرامی در طول تمرین و طی چند ماه با رعایت یک رژیم غذایی مناسب وزن خود را کاهش دهند.

کاهش وزن زیاد در روزهای نزدیک به شروع مسابقه عملکرد ورزشکار را به شدت کاهش می دهد و به هیچ وجه توصیه نمی شود و ورزشکاران در روزهای نزدیک به مسابقه کالری دریافتی خود را کاهش می دهند و کاهش کالری در بدن می تواند علاوه بر از دست دادن عملکرد، منجر به کاتابولیسم عضلانی می شود.

بهتر است در هفته نیم کیلوگرم وزن کم کنید. این رویداد علاوه بر دستیابی به وزن مورد نظر باعث می شود تا شاهد بهترین عملکرد ورزشکار در طول مسابقات باشیم.

افراد بسیار کمی آگاهانه و هدفمند برای تهیه غذا برای روح خود تلاش می کنند و غذای روح سرمایه های ذهن است. همچنین از دیدگاه روانشناسی ورزشی، یکی از مولفه های الگوسازی رفتاری در ورزشکاران، استفاده از تمرینات مثبت به عنوان جایگزینی برای گفت و گوی ذهنی منفی است. این تمرینات مثبت ذهن ورزشکار را از افکار منفی و ترس های پنهان رها می کند و به ورزشکار کمک می کند تا با آگاهی بهتر مهارت های ورزشی را با سهولت، سرعت و کارآمدی بیشتری انجام دهد.

انتهای پیام

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)