کاهش 454 مگاواتی مصرف برق در اولین روز تغییر ساعت کاری

0
(0)به گزارش ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی گفت: عایق کاری پنجره های ساختمان های مسکونی و استفاده از وسایل برقی با برچسب بازده و بازده انرژی بالا می تواند مصرف انرژی برق و گاز را تا 50 درصد کاهش دهد و میزان انرژی مصرفی واحد مسکونی را به نصف کاهش دهد. در پاسخ به سوالی مبنی بر امکان واقعی شدن قیمت برق یادآور شد: عواملی مانند واقعی شدن قیمت برق تصمیمات بلندمدتی است اما اکنون در شرایطی هستیم که رشد سریع و جهش مصرف انرژی و … بهترین و سریع ترین راه حل استفاده صحیح و اجرای راهکارهای مصرف بهینه برق است.

رجبی مشهدی افزود: تنظیم سیستم های خنک کننده روی 24 یا حتی 25 درجه می تواند مصرف را تا حد زیادی کاهش دهد.
سخنگوی صنعت برق همچنین به اثرات تغییر ساعت اداری اشاره کرد و افزود: در اولین روز تغییر ساعت اداری شاهد صرفه جویی 454 مگاواتی در مصرف برق بودیم.

وی ادامه داد: هدف ما کاهش 1500 مگاواتی مصرف برق از نقطه شیفت است و امیدواریم از ابتدای هفته آینده به این هدف برسیم.

مدیرعامل شرکت توانیر در خصوص امکان پایش آنلاین میزان و نحوه مصرف انرژی توسط شرکت ها و ارگان های دولتی نیز اظهار داشت: تغییر ساعت کاری از ساعت 6 صبح تا 13 در سال گذشته علاوه بر کاهش مصرف برق و کمک به حل و فصل از عدم تعادل تابستان، کاهش حجم این امر نیز منجر به افزایش ترافیک و رضایت شهروندان شد.

رجبی مشهدی در پاسخ به سوالی مبنی بر امکان نظارت و نظارت بر مصرف انرژی توسط نهادهای دولتی این مشکل را برشمرد و افزود: به دستگاه های اداری با مصرف بیش از الگوی تعیین شده در ابتدا تذکر داده می شود و در صورت عدم رعایت به آنها تذکر داده می شود. در معرض قطع برق

انتهای پیام

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)