وزیر بهداشت: ۲۷۰۰ پروژه بهداشتی در دولت سیزدهم افتتاح شده است

0
(0)ایسنا/ سیستان و بلوچستان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افتتاح بیش از ۲۷۰۰ پروژه بهداشتی از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون خبر داد.

بهرام عین اللهی در مراسم افتتاح همزمان 28 پروژه بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با بیان اینکه سهم سیستان و بلوچستان از بیش از 16 هزار تخت بیمارستانی جدید در دولت مردمی 600 تخت بیمارستانی است، اظهار داشت: پس از شهادت شهیدان آیت الله رئیسی احساس می کنیم فرمانده توانا و مؤمن خود را از دست داده ایم، اما سفرهای اعضای هیئت دولت از جمله این سفر نشان می دهد که ادامه دهنده راه یک رهبر شهید هستیم. مکتبی بود که بعد از 45 سال از انقلاب اسلامی انقلابی در عرصه خدمت به مردم ایجاد کرد.

وی محرومیت زدایی را از ویژگی های شخصیتی رئیس جمهور شهید برشمرد و افزود: این ویژگی ایشان در عمل بر همگان مشهود است اما محرومیت زدایی از مناطقی که محرومیت تاریخی را تجربه کرده اند زمان بر است اما همه ارکان دولت با انگیزه هستند. برای خدمت در این راستا گام برمی دارند.

وزیر بهداشت، بیمارستان مادر و کودک حضرت فاطمه الزهرا(س) ایرانشهر را در کشور منحصر به فرد دانست و گفت: پیام اجرای چنین طرح هایی در مناطق کمتر توسعه یافته این است که می خواهیم کارهای بزرگی انجام دهیم و هیچ محدودیتی نداریم. پیش رفتن .

وی با بیان اینکه 265 پروژه سلامت محور سیستان و بلوچستان در دولت مردمی با اعتباری حدود 30 هزار میلیارد ریال افتتاح شده است، تصریح کرد: رویکرد ما در وزارت بهداشت قطعا سلامت پیشگیرانه است. ما در منطقه ای هستیم که در کشورهای همسایه تهدیدات بهداشتی فراوانی وجود دارد، اما با بازنمایی ارزشمند سیستم شبکه، نیروهای حوزه بهداشت و به ویژه نیروهای حوزه بهداشت که نامرئی هستند و سنگرسازان بدون سنگر هستند، شاخص های سلامت را نشان می دهد. در ما تغییر کرده و جایگاه قابل قبولی در منطقه داریم.

عین الهی تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر باید پیشرفت کند و نقش آفرین و حلال مشکلات سلامت در حوزه خود باشد. تاکید ما در مناطق کم برخوردار توانمندسازی مردم بومی برای بقا و خدمت به این نیروهای مردمی است، بنابراین معتقدیم مشکلات مناطق کم برخوردار از درون و با استفاده از ظرفیت نیروهای بومی قابل حل است.

انتهای پیام

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)