ورزش، زبان مشترک ملت‌ها است/ تبادل با کشورهای دنیا سطح فنی فدراسیون‌ها را ارتقا خواهد داد/ میزبانی‌ها به توسعه توریسم ورزشی کمک می‌کند

0
(0)

ورزش، زبان مشترک ملت‌ها است/ تبادل با کشورهای دنیا سطح فنی فدراسیون‌ها را ارتقا خواهد داد/ میزبانی‌ها به توسعه توریسم ورزشی کمک می‌کند

محمدرضا داورزنی در گفتگو با خبرگزاری برنا:

ورزش، زبان مشترک ملت‌ها است/ تبادل با کشورهای دنیا سطح فنی فدراسیون‌ها را ارتقا خواهد داد/ میزبانی‌ها به توسعه توریسم ورزشی کمک می‌کند

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ دکتر محمدرضا داورزنی، معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، درخصوص نقش دیپلماسی بر موفقیت‌های ورزش کشور و برنامه این وزارتخانه برای تعامل با کشورهای همسایه درخصوص بحث ورزش صحبت کرد.

داورزنی در گفتگو با خبرنگار برنا اظهار داشت: اکثر فدراسیون‌های ما با یکسری از کشورهای آسیایی و اروپایی پروتکل‌هایی را امضا کرده‌اند که در رشته‌های مختلف همکاری‌هایی را داشته باشند. سیاست کلی وزارت ورزش و جوانان تلاش برای تعامل با کشورهای دیگر است. ورزش زبان مشترک ملت‌هاست و خارج از بحث‌های سیاسی ما به جز رژیم اشغالگر قدس با همه دنیا ارتباط داریم. همانطور که تیم‌های ما برای برپایی اردو و انجام مسابقات به کشورهای دیگر می‌روند، از تیم‌های خارجی نیز در کشور میزبانی می‌کنیم و با آنها تعامل سازنده داریم.

وی در ادامه افزود: فدراسیون‌های ما به خاطر ارتقای سطح خود هم به لحاظ ارتقای فنی و هم به خاطر تحکیم روابط بیشتر الان در خیلی از رشته‌های ورزشی با 15 یا 16 کشور اروپایی تفاهم‌نامه دارند. در کمپ‌ها و مسابقات همدیگر شرکت می‌کنیم و تیم‌ها به هم سرویس می‌دهند. بازیکنان خارجی زیادی در لیگ‌های مختلف ما مشغول به فعالیت هستند که هیچ مشکلی نیز برای آنها تابه‌حال به‌وجود نیامده است. همانطور که بازیکنان ما نیز در لیگ‌های کشورهای دیگر مشغول به کار هستند. در رشته والیبال توانستیم تفاهم‌نامه خوبی را با کشورهای لهستان، صربستان، آلمان و ایتالیا ببندیم و چند بازیکن ما در لیگ‌های معتبر مشغول بازی هستند.

معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان ساخت: این مراودات به سطح ارتباط بیشتر با کشورهای دیگر کمک می‌کند. ما فقط به تبادل تفاهم‌نامه با کشور عراق بسنده نکرده‌ایم و فدراسیون‌ها را تشویق می‌کنیم به عنوان یک سیاست کلی برای توسعه این روابط تا بتوانند مراودات سطح بالاتری را با فدراسیون‌های کشورهای دیگر داشته باشند.

داورزنی با اشاره به اینکه این تبادل و مراودات به گسترش توریسم ورزشی نیز کمک می‌کند، اظهار داشت: یکی دیگر از ثمرات دیپلماسی قوی و ارتباط با کشورها درخصوص پیشرفت توریسم ورزشی است و میزبانی‌ها خیلی به این مسئله کمک می‌کند. مسابقات فوتبال ساحلی در بوشهر برگزار شد و 15 روز دیگر مسابقات والیبال ساحلی در کیش برگزار می‌شود که 35 کشور دنیا در این مسابقات حضور خواهند داشت که شامل 85 تیم است. حضور این تیم‌ها و حجم زیاد کسانی که برای مسابقات به کشورمان می‌آیند قطعا کمک بزرگی به توسعه گردشگری و توریسم خواهد کرد. میزبانی از همه این مسابقات باعث خواهد شد روابط تنگاتنگی بین کشورمان با دیگر کشورها برقرار شود. این مسئله معرف امنیت کشور ما نیز خواهد بود و آن سیاه‌نمایی که امپریالیسم و استکبار جهانی درخصوص کشورمان انجام می‌دهد خنثی خواهد شد و همه دنیا چهره واقعی ایران را می‌بینند.

لینک منبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)