"همدانلو" قائم‌مقام رگولاتوری ارتباطات شد/ وعده اینترنت 20 مگی برای 80 درصد کشور

0
(0)

"همدانلو" قائم‌مقام رگولاتوری ارتباطات شد/ وعده اینترنت ۲۰ مگی برای ۸۰ درصد کشور

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در حکمی مسعود همدانلو را به عنوان قائم‌مقام این سازمان در امور هماهنگی منصوب کرد.

به گزارش گروه علمی باشگاه خبرنگاران پویا؛ حسین فلاح جوشقانی در مراسم معارفه قائم‌مقام رگولاتوری با اشاره به اینکه اقتصاد دیجیتالی یکی از موضوعات مهم حوزه ICT است، اظهار کرد: اقتصاد دیجیتالی که آینده حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را شکل می‌دهد، فناوریهای جدید و پیامدهای اقتصادی و اجتماعی متفاوتی را رقم می‌زند و یکی از نهادهایی که مطابق با وظیفه ذاتی با این تغییرات مواجه می‌شود، رگولاتوری است.

رگولاتور ارتباطی افزود: متناسب با این تغییرات، رگولاتوری نیز باید در روشها و خط‌مشیهای پیش‌رو و تقویت بدنه تخصصی مدیریتی و کارشناسی بازنگری لازم را انجام دهد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تکلیف برنامه ششم در 2.5 برابر شدن بازار ICT تا پایان برنامه تأکید کرد: برای رسیدن به این هدف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی باید بسترهای لازم به ویژه در حوزه سرویسهای ثابت را فراهم کند.

فلاح جوشقانی افزود: در این زمینه از یک سو نمی‌توان صرفاً بر حوزه سرویسهای سیار اتکا کرد، از سوی دیگر در حوزه دسترسی و زیرساختهای ثابت پتانسیلی در بخش وجود دارد که باید از آن استفاده شود و دسترسی 80 درصد خانوارها به اینترنت با سرعت 20 مگابیت بر ثانیه در پایان برنامه ششم با تکیه بر این ظرفیت قابل تحقق است.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به اهمیت تعامل با نهادهای سیاست‌گذار در حوزه ICT از جمله مرکز ملی و شورای عالی فضای مجازی تصریح کرد: امیدوارم آقای همدانلو با تجربه‌ای که از فعالیت در این نهاد دارند در ایجاد تعامل مطلوب‌تر بین رگولاتوری، مرکز ملی فضای مجازی و سایر رگولاتورها در حوزه‌های مختلف بانکی، صنعتی و … تلاش کنند و به عنوان قائم‌مقام در تحقق تکالیفی که در قالب برنامه ششم توسعه به عهده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی گذاشته شده نقش مؤثری داشته باشند.

در این مراسم مسعود همدانلو نیز با اشاره به اینکه ارتباطات و فناوری اطلاعات با بخشهای مختلف زندگی مردم عجین شده، گفت: به همین دلیل مردم از رگولاتورها انتظار فراهم کردن ارتباط خوب با سرعت خوب و خدمت پایدار را دارند و در فضای موجود رگولاتورها، رهبری و توانمندسازی محیط ارتباطی و فناوری اطلاعات را بر عهده دارند.

وی افزود: با همگرایی فناوریهای ارتباطی و اطلاعاتی و ظهور نسل پنجم رگولاتوری، همکاری با سایر نهادهای تنظیم مقررات در عرصه داخلی و بین‌الملل الزامی است.

همدانلو با تأکید بر نقش رگولاتوری در شکل‌گیری اقتصاد دیجیتال تصریح کرد: تا ارتباط مناسب و پایدار وجود نداشته باشد عملاً فرصتهای جدید کسب‌وکار در کشور اتفاق نخواهد افتاد.

به گزارش تسنیم، مسعود همدانلو پیش از این سمت مشاور دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی و مدیرکلی حوزه ریاست و امور راهبری دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی را بر عهده داشت.

انتهای پیام/

لینک اصلی خبر

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)