نیروهای اورژانس قهرمانان واقعی هستند/ تکمیل و ساخت 4 مرکز درمانی و فوریت های پزشکی در نقاط صفر مرزی

0
(0)
نیروهای اورژانس قهرمانان واقعی هستند/ تکمیل و ساخت 4 مرکز درمانی و فوریت های پزشکی در نقاط صفر مرزیوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خطاب به نیروهای این سازمان با بیان اینکه قربانیان و قربانیان اورژانس باید ثبت شود، تصریح کرد: شما قهرمانان واقعی هستید که در حوادث سخت حضور دارید، اما متاسفانه این قربانیان و حضورشان ثبت نمی شود.

به گزارش ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در چهل و یکمین همایش سراسری مدیران مراکز اورژانس گفت: ریاست سه ساله آیت الله رئیسی در تاریخ نوشته شد و الگویی برای دولت های آینده خواهد شد اما متأسفانه عده ای به این دوران قسم می خورند و وظیفه ماست که این راه را ادامه دهیم. .

وی افزود: پرسنل اورژانس در تمامی صحنه ها به ویژه در حوادث سخت حضور دارند و این حضور نشان از شجاعت و فداکاری اورژانس دارد.

وزیر بهداشت تصریح کرد: یکی از سیاست های دولت در حوزه اورژانس توسعه اورژانس است و با توجه به اینکه اورژانس حرف اول را می زند به همین دلیل باید به این حوزه توجه ویژه شود.

دکتر عین الهی افزود: تمامی امکانات و تجهیزات اورژانس باید به روز و جدید باشد، اورژانس یک دانشگاه است و تمام اتفاقاتی که در اورژانس رخ می دهد باید تجزیه و تحلیل شود و راهکارهای مناسب ارائه شود. به منظور جلوگیری از حوادث آینده

وی تصریح کرد: وزارت بهداشت مسئول حفظ سلامت تک تک افراد جامعه است و در تمامی حوادث باید به تعهدات خود در قبال آسیب دیدگان به درستی عمل کنیم.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه اورژانس باید همیشه در وضعیت پویایی باشد، گفت: رئیس اورژانس باید برنامه چهارساله آینده خود را مشخص و توسعه اورژانس را از نظر مادی و نیروی انسانی در اولویت قرار دهد.

وی افزود: دیپلماسی اضطراری یکی از مهمترین برنامه هایی است که بر اساس این برنامه اورژانس کشور باید با اورژانس همه کشورها ارتباط و تعامل داشته باشد.

عین الهی از توسعه بلایای هوایی به عنوان یکی دیگر از برنامه های مهم یاد کرد که در صورت تامین اعتبار باید در دستور کار قرار گیرد زیرا در بسیاری از زمینه ها کاربردهای مهمی دارد.

وزیر بهداشت همچنین تاکید کرد: استفاده از فناوری های روز از جمله هوشمندسازی باید در دستور کار برنامه های سازمان امداد و نجات قرار گیرد.

وی در ادامه به دستاوردهای سازمان اورژانس در سه سال اخیر اشاره کرد و گفت: دسترسی عادلانه و به موقع به خدمات باکیفیت فوریت های پزشکی و اورژانس در سال های اخیر افزایش یافته است و این خدمت باید ادامه داشته باشد و در همه زمینه ها در صورت لزوم پایگاه داشته باشد. اورژانس باید ایجاد شود

به گزارش وبدا، دکتر عین الهی گفت: قربانیان و فداکاری های کارکنان اورژانس باید ثبت شود زیرا شما قهرمانان واقعی هستید که در حوادث سخت حضور دارید اما متاسفانه این قربانیان و حضور ثبت نمی شود.

تکمیل و ساخت 4 مرکز درمانی و فوریت های پزشکی در نقاط صفر مرزی

عین الهی در حاشیه چهل و یکمین همایش ملی مدیران مراکز اورژانس گفت: در مناطق شهری کشور با ترخیص و خرید 246 وسیله نقلیه موتوری در نقاط پرتردد شاهد بهبود اورژانس بوده ایم. اقدامات موثر بوده است». 87 درصد بیمارانی که برای اقدامات اولیه توسط اورژانس تحت درمان قرار می گیرند، نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در طول فعالیت دولت سیزدهم اقدامات موثر و با پیشرفت چشمگیری داشته ایم، افزود: در طول فعالیت دولت سیزدهم 10 ستاد اورژانس ساخته شد که هر ثانیه فعالیت سمعی و بصری و نظارتی را انجام می دهند. در دانشگاه ها مهم تکمیل شده است.

وی از تکمیل و ساخت چهار مرکز درمانی و فوریت های پزشکی در پاسگاه های صفر مرزی خبر داد و افزود: یکی از مقاطع قابل توجه در این زمینه برگزاری مراسم ویژه ای مانند اربعین است که با توجه به فصل گرم پایگاه ها و بیمارستان های مرزی حائز اهمیت است. .

وی گفت: از این رو بیمارستان شهید قاسم سلیمانی شلمچه، بیمارستان مهران و بیمارستان مرزی خسروی در سال جاری به بهره برداری رسید و خدمات زیادی به بیماران گرمازدگی ارائه کردند پارسال در دهه گذشته یک مورد فوتی بر اثر گرمازدگی نداشتیم. خدمات خوب سفر در خراسان رضوی نیز انجام شد.

وی افزود: اولین شناور اورژانس دریایی در جنوب افتتاح شد و امیدواریم این مراکز توسعه پیدا کنند.

وزیر بهداشت افزود: همچنین با توجه به اهمیت هلیکوپتر در امدادرسانی، مراکز نگهداری و تعمیرات بالگرد در تهران ایجاد و اعتبار اضطراری در قانون بودجه به تصویب رسیده است.

وی از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه اورژانس، راه اندازی مرکز اورژانس ویژه بانوان را برشمرد و گفت: این مرکز با هدف ارائه خدمات بهتر به بانوانی که هم اکنون در شهرهای بزرگ مشغول به کار هستند، می باشد.

دکتر عین الهی یادآور شد: در سه سال گذشته 3 هزار و 540 نفر در اورژانس مشغول به کار شده اند که البته همچنان با کمبود نیرو مواجه هستیم اما تلاش می کنیم در مجوزهای بعدی این کمبود را تامین کنیم.

وزیر بهداشت از شناسایی 4500 نقطه کور تلفن همراه در کشور خبر داد.

وی افزود: همچنین کارت هوشمند برای معاینات پزشکی صادر و 220 مرکز آموزشی راه اندازی شده تا آموزش ها به روز باشد.

دکتر عین الهی راه اندازی استودیو سلامت ویژه اربعین و تجمعات پیشگیری از گرمازدگی را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد.

وی با بیان اینکه در مسیر تهران – کرج به دلیل ترافیک سنگینی که شاهد هستیم به پایگاه های امدادی توجه می شود و اتوبوس آمبولانس یکی از این موارد است، گفت: اتوبوس آمبولانس 13 تختخوابی می تواند پذیرای بیماران باشد و به دلیل عبور تعداد زیادی از مسافران و کارخانه های متعدد در مسیر تهران – کرج می تواند بسیار پربار باشد.

انتهای پیام

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)