نوع رفتار ماموران عربستان با زائران پیگیری شود

0
(0)


به گزارش ایسنا، همزمان با حضور حجاج ایرانی در عربستان، دفاتر نمایندگی مراجع تقلید آیت الله مکارم شیرازی، نوری همدانی، جوادی آملی، سیستانی، وحید خراسانی، سبحانی، شبیری زنجانی، سید کاظم خائری و فیاض در مدینه و مکه فعال شدند. به همین منظور حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به همراه سید عباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت در دیداری جداگانه با ایشان و بررسی آخرین موضوع تحولات حج

در این دیدارها نمایندگان مراجع تقلید با اشاره به رفتار مقامات سعودی با حجاج و تغییراتی که در این مکان ها نسبت به گذشته ایجاد شده است، از مسئولان حج و زیارت خواستند تا در مورد موضوعاتی که منجر به ارائه خدمات بهتر به مردم می شود، گفتگو کنند. زائران در دیدار با مسئولان کشور میزبان (عربستان) و یادآوری می کنند که زائران خانه خدا در این سرزمین مهمان هستند و همه باید برای تسهیل در انجام مناسک و زیارت ها از اماکن مذهبی تلاش کنند.

از سوی دیگر از این نمایندگان خواسته شد تا زائران را با توجه به حساسیت زمانی و مکانی در عربستان توجیه کرده و آنان را تشویق به استفاده حداکثری از فرصت بی نظیر برای زیارت مدینه و مکه کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب – نماینده فقیه در امور حج و زیارت – در این دیدارها لزوم هماهنگی و تعامل بین دفاتر نمایندگی مرجع عالی تقلید را یادآور شد. برنامه ریزی و برنامه ریزی بهتری برای حضور در مدینه و مکه انجام داد و گفت: حج و زیارت آماده است خدمات بهتری برای این قشر ارائه کند تا بتوانند بدون دغدغه با زائران ارتباط برقرار کنند و خدمات خود را ارائه دهند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در پاسخ به سوال تعدادی از مقامات دولتی مبنی بر احتمال برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در عربستان، به حضور حدود 60 هزار زائر ایرانی در عربستان همزمان با سراسر کشور اشاره کرد. در روز برگزاری این انتخابات گفت: از این پس تماس‌ها و پیگیری‌ها از طریق نمایندگان سیاسی ایران در عربستان برقرار شد و همچنان با مسئولان و طرف‌های ذیربط هماهنگی‌های لازم ادامه دارد.

نواب افزود: گروه حج و زیارت امیدوار است با همکاری و موافقت کشور میزبان، حضور زائران ایرانی در هتل های محل اقامت آنان در مدینه و مکه برای رای گیری تضمین شود و زائران نیز این مطالبه را در بازدیدهای انجام شده

رفتار مقامات سعودی با حجاج باید رصد شود

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در ادامه روند جابجایی زائران ایرانی از فرودگاه های مدینه و جده و اسکان هتل ها را مناسب توصیف کرد و گفت: اگرچه ورود زائران نسبت به سال های گذشته روان تر شده است، اما انتظار می رود مشکلاتی از سوی این سازمان وجود داشته باشد. کشور میزبان (عربستان) باید برای رفع آنها تدابیری اتخاذ کند و اجازه دهد زائران ایرانی با سفری آرام و خاطره ای خوش به کشور بازگردند.

حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت، مدت اقامت زائران ایرانی در مکه و مدینه را بین 35 تا 42 روز برآورد کرد.طرد شدن

بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت، تاکنون بیش از 58 هزار و 120 زائر ایرانی وارد عربستان شده اند که 66 درصد از کل جمعیت زائران ایرانی در حج امسال را شامل می شود. با انتقال کامل زائران ایرانی به مکه مکرمه، عملیات اعزام زائران به سرزمین عرفات از عصر روز هشتم ذی الحجه (26 خرداد) آغاز می شود.

رفتار مقامات سعودی با حجاج باید رصد شود

رفتار مقامات سعودی با حجاج باید رصد شود

رفتار مقامات سعودی با حجاج باید رصد شود

رفتار مقامات سعودی با حجاج باید رصد شود

انتهای پیاممنبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)