نمایش‌های تئاتر شهر و ایرانشهر در صدر جشنواره فجر

0
(0)

نمایش‌های تئاتر شهر و ایرانشهر در صدر جشنواره فجر

تعدادی از نمایش های به صحنه رفته در تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر در سال جاری به عنوان آثار برگزیده سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شدند.

اختتامیه سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، تعدادی از آثار نمایشی به صحنه رفته در تالارهای مختلف مجموعه تئاتر شهر که طی سال جاری میزبان علاقه مندان تئاتر بودند، دوشنبه شب نهم بهمن ماه در چارچوب برگزاری مراسم اختتامیه سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به عنوان نمایش برگزیده انتخاب شدند.

در بخش جوایز بنیاد حفظ ارزش های انقلاب اسلامی ایوب آقاخانی برای نمایش «هفت عصر هفتم پاییز»، محمد قاسمی نویسنده و کارگردان نمایش «آبی‌ترین آسمان زمین» و در بخش جوایز بنیاد شهید نیز کامران شهلایی و محمد لارتی برای نمایش «هفت روز از تیر شصت» محمد لارتی جایزه گرفتند. این نمایش ها طی ماه‌های گذشته به ترتیب در تالار چهارسو، پلاتو اجرا و تالار سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفته بودند.

نمایش «پسران تاریخ» به نویسندگی، طراحی و کارکردانی اشکان خیل‌نژاد که چندی پیش در تالار چهارسو روی صحنه بود، جایزه بهترین نمایش، بهترین کارگردانی و بهترین طراحی صحنه بخش مسابقه بین‌الملل را به دست آورد.

نمایش «آکواریوم» به کارگردانی سیامک احصایی هم که طی هفته‌های گذشته در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفته بود، در بخش مسابقه تئاتر ایران (الف) ضمن دریافت لوح قدردانی کارگردانی، جایزه بهترین آهنگسازی را با هنرمندی آنکیدودارش و باران احصایی دریافت کرد.

نمایش «مانوس» به نویسندگی لیلا حکمت و کیوان سررشته به کارگردانی نازنین سهامی‌زاده نیز که در ماه‌های گذشته میزبان علاقه مندان در تالار قشقایی تئاتر شهر بود در بخش نمایشنامه نویسی مسابقه تئاتر ایران (ب) لوح قدردانی را دریافت کرد.

نمایش «شلتر» به نویسندگی ساناز بیان و کارگردانی امین میری هم که مدتی قبل در تالار قشقایی تئاتر میزبان مخاطبان بود ضمن دریافت لوح قدردانی برای گروه بازیگرانش در بخش مسابقه تئاتر ایران (ب)، جایزه ویژه هیئت داوران، جایزه بهترین نمایشنامه‌نویسی و جایزه بهترین کارگردانی را نیز از آن خود کرد.

براساس این گزارش نمایش‌های «فعل» به کارگردانی محمدرضایی راد، «دو دلقک و نصفی» به کارگردانی جلال تهرانی، «کور‌رنگی» به کارگردانی سیاوش پاکراه، «دشمن خدا» به کارگردانی عماد الدین رجبلو،«دایره گچی قفقازی» به کارگردانی محمودرضا رحیمی، «شلتر» به کارگردانی امین میری، «مانوس» به کارگردانی نازنین سهامی‌زاده، «هفت عصر هفتم پاییز» به کارگردانی ایوب آقاخانی، «هفت روز از تیر شصت» به کارگردانی محمد لارتی و کامران شهلایی، «آبی‌ترین آسمان زمین» به کارگردانی محمد قاسمی، «آکواریوم» به کارگردانی سیامک احصایی، «قند خون» به کارگردانی لیلی عاج، «سربسته از تهران» به کارگردانی مجتبی کریمی از جمله نمایش‌های بودند که طی سال جاری در تالارهای مختلف مجموعه تئاتر‌شهر روی صحنه رفته و در جریان برگزاری سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در بخش‌های مختلف میزبان مخاطبان بودند.

آثار تماشاخانه ایرانشهر برنده جوایز جشنواره بین المللی تئاتر فجر

از بین آثار به صحنه رفته در تماشاخانه ایرانشهر، نمایش‌های «پسران تاریخ»، «100%»، «و چند داستان دیگر»، «آناکارنینا» و «اگه بمیری» در بخش‌های مسابقه بین الملل، مسابقه تئاتر ایران (الف) و مسابقه تئاتر ایران (ب) کاندیدای دریافت جایزه سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر بودند.

با برگزاری مراسم اختتامیه این دوره از جشنواره، نمایش «پسران تاریخ» به کارگردانی اشکان خیل‌نژاد جوایز طراحی صحنه، کارگردانی و بهترین نمایش مسابقه بین الملل را از آن خود کرد.

همچنین نمایش «و چند داستان دیگر» به کارگردانی پیام لاریان توانست جوایز کارگردانی، بازیگری زن و طراحی صحنه و همچنین دیپلم افتخار و تندیس جشنواره را برای کار گروهی صادقانه از سوی هیأت داوران مسابقه تئاتر ایران (الف) از آن خود کند.

نمایش «آناکارنینا» به کارگردانی آرش عباسی هم در بخش مسابقه تئاتر ایران (الف) جایزه بازیگری زن را دریافت کرد.

نمایش «100%» به کارگردانی مرتضی اسماعیل کاشی نیز توانست در بخش مسابقه تئاتر ایران (ب)، جایزه بازیگری زن را دریافت کند.

انتهای پیام/

لینک اصلی خبر

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)