نذر اهدای خون تا اربعین حسینی ادامه خواهد داشت

0
(0)ایسنا/قم کبیری با تاکید بر این که نگهداری خون و فرآورده های خونی نیازمند شرایط خاص است، تصریح کرد: نذر اهدای خون از دهه اول محرم تا اربعین حسینی ادامه خواهد داشت و مردم صرفا اهدای خون را موکول به روز تاسوعا و عاشورا نکنند.

دکتر علیرضا کبیری معاون فنی اداره کل انتقال خون استان قم امروز شانزدهم مرداد ماه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایسنا در خصوص فعالیت مراکز اهدای خون در روز های تاسوعا و عاشورای حسینی، بیان کرد: در روز تاسوعا مرکز روح الله واقع در میدان روح الله جنب دبیرستان ماندگار امام صادق از ساعت ۷:۳۰ الی ۱8 پذیرای داوطلبین اهدای خون است.

وی ادامه داد: همچنین در روز عاشورا هر دو مرکز اهدای خون استان واقع در میدان روح الله و مرکز اهدای خون ساختمان مرکزی واقع در بلوار ۱۵ خرداد جنب اداره اصناف از ساعت ۷:۳۰ الی ۱8 پذیرای اهدا کنندگان است.

معاون فنی اداره کل انتقال خون استان یادآور شد: در دو روز تاسوعا و عاشورا داوطلبین خانم اهدای خون می توانند به مرکز اهدای خون روح الله جنب دبیرستان امام صادق مراجعه کنند.

کبیری با تاکید بر این که نگهداری خون و فرآورده های خونی نیازمند شرایط خاص است، تصریح کرد: نذر اهدای خون از دهه اول محرم تا اربعین حسینی ادامه خواهد داشت و مردم صرفا اهدای خون را موکول به روز تاسوعا و عاشورا نکنند.

وی تاکید کرد: با توجه به این که نیاز بیماران به خون و فرآورده های آن به صورت مستمر وجود دارد لذا طرح نذر اهدای خون سازمان انتقال خون از دهه اول محرم تا اربعین حسینی خواهد بود.

 معاون فنی اداره کل انتقال خون استان با بیان اینکه اهدای خون یک صدقه جاریه  است ادامه داد: از کلیه مردم درخواست داریم اهدای خون را جز امورات روزانه خود قرار دهند چرا که اهدای خون یک صدقه جاریه است که حداقل جان سه نفر را از مرگ حتمی نجات می‌ دهد.

انتهای پیاممنبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)