میرزایی‌نکو: بذل و بخشش از صندوق توسعه ملی در قالب بودجه قابل قبول نیست

0
(0)
قاسم  میرزایی نکو

نماینده مردم دماوند در مجلس گفت: بذل و بخشش از صندوق توسعه ملی و کارشناسی نشدن ارقام و موارد مندرج در جدول برداشت از صندوق توسعه ملی قابل قبول نیست.

به گزارش ایسنا، قاسم میرزایی نکو در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با کلیات لایحه بودجه ۹۷، گفت: متاسفانه در جدول برداشت از صندوق توسعه ملی، توجه به صداوسیما مقدم بر وضعیت معیشتی مردم و تولید شده است. باید در اولویت های کشور به ویژه در بودجه صداوسیما و مسائل نظامی تجدید نظر شود و به نان شب مردم توجه ویژه شود هرچند که این دو مورد جزو اولویت‌های کشور باشد.

وی با اشاره به سخنان قوه قضائیه مبنی بر اعلام اسامی مفسدان قضایی گفت: کاش رئیس قوه قضائیه اعلام می کرد نام قضات خود را اعلام می کند چرا که ۹۹ درصد از آنها درستکارند و از مشکلات معیشتی رنج می برند.

وی ادامه داد: اساتید صاحب نظر به ویژه در دوران بازنشستگی در همه جای دنیا ارتقا می گیرند. مثلا در انگلیس ۵ هزار پوند و در عراق ۵ هزار دلار حقوق دریافت می کنند اما قضات در ایران با چه وضعیتی روبرو هستند؟

میرزایی نکو سپس انتقاداتش به اولویت های کشور در لایحه بودجه ۹۷ را متوجه اعتراضات اخیر کرد و افزود: طیف حاضر در این اعتراضات نوعا جوانانی بودند که مشکل اشتغال و ازدواج داشتند. آقای لاریجانی ۲۳ مورد از دغدغه‌های کشور را در نشستی برشمردند و لی به جز یکی دو مورد به بقیه توجهی نشد.

به گفته میرزایی نکو رای بی حساب و کتاب به کلیات لایحه بودجه ۹۷ شرایط کشور را تغییر می دهد.

وی یادآور شد: در شهرستان دماوند هنوز 10 درصد بودجه ۹۶ را هم جذب نکرده ایم چه برسد به بودجه‌هایی که قرار است برای سال آینده تصویب ولی پرداخت نشود.

انتهای پیام

لینک کوتاهلینک منبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)