موج آبی، نفت را پاک کرد/ استقلال آلمانی به فینال رسید

0
(0)

موج آبی، نفت را پاک کرد/ استقلال آلمانی به فینال رسید

نیمه نهایی جام حذفی؛

موج آبی، نفت را پاک کرد/ استقلال آلمانی به فینال رسید

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، تیم استقلال برای رسیدن به جام قهرمانی باید کار سختی را انجام می‌داد و به خاطر همین بازی را تهاجمی آغاز کرد و با ایجاد فشار روی دروازه حریف موفق شد در دقیقه 7 بازی به گل برسد. در این صحنه ارسال خطرناک وریاغفوری از نقطه کرنر، سوشامکانی را در خروج از دروازه دچار اشتباه کرد تا در شلوغی محوطه جریمه، منتظری پیش تاخته دروازه بدون دروازه‌بان حریف را باز کند.

در دقیقه 9 شیمبا در محوطه جریمه استقلال صاحب توپ شد و در موقعیت تک به تک با رحمتی قرار داشت و می‌رفت که بازی را به تساوی بکشاند اما ضربه او با تکل خوب مدافع استقلال راهی کرنر شد.

در ادامه استقلال بیشتر به اداه میانه زمین مشغول شد تا اجازه طراحی را به هافبک‌های خلاق صنعت نفت ندهد. تیم میزبان هم که دوست نداشت در خانه بازی نیمه نهایی را واگذار کند، با دوندگی زیاد سعی داشت به دروازه استقلال نزدیک شود اما مدافعان استقلال اجازه صاحب توپ شدن در داخل 18قدم خودی را به حریف نمی‌دادند.

در دقیقه 25 آگوستو سزار پشت مدافعان استقلال صاحب توپ شد و دروازه استقلال را باز کرد اما داور مسابقه این گل را به علت آفساید، مردود اعلام کرد.

بازی با همین روند در جریان بود که در دقیقه 35 سزار در گوشه راست محوطه جریمه استقلال شوت خطرناکی را به سمت دروازه رحمتی زد اما این ضربه بی دقت فقط از مقابل دروازه استقلال رد شد و به جناح مخالف رفت.

در دقیقه 38، فرار مسعودابراهیم زاده به سمت دروازه استقلال، با تکل امید ابراهیمی همراه شد تا تیم میزبان نزدیک به محوطه جریمه استقلال صاحب یک ضربه کاشته شود. کرار جاسم در این لحظه پشت توپ قرار گرفت اما ضربه او با فاصله اندک از بالای دروازه رحمتی به بیرون رفت.

پس از این استقلال که سعی داشت با استفاده از ضد حملات، دروازه نفتی‌ها را تحت فشار قرار بدهد، چندین بار به دروازه مکانی نزدیک شد تا در نهایت روی ارسال بلند، داریوش شجاعیان در محوطه جریمه حریف صاحب توپ شد و در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان قرار گرفت. اشتباه سوشا مکانی در خروج از دروازه و جاگیری باعث شد تا شجاعیان گل دوم را در دقیقه44، به راحتی وارد دروازه نفت آبادان کند.

نیمه اول بازی با نتیجه 2 بر 0 به سود استقلال به پایان رسید.

نیمه دوم با حملات نصفه و نیمه صنعت نفت آغاز شد و بازیکنان استقلال با بستن فضاها اجازه خودنمایی به مهاجمان حریف نمی‌دادند. مردان شفر میانه زمین خودی را به خوبی کنترل می‌کردند تا هافبک‌های نفت نتوانند مهاجمان را تغذیه کنند.

هوشیاری مدافعان استقلال و هماهنگی خوب آن‌ها با هافبک‌ها باعث شد تا دروازه رحمتی تهدید جدی به خود نبیند.

در دقیقه 58 سعید لطفی در گوشه محوطه جریمه استقلال صاحب توپ شد و درحالیکه مزاحمتی از سوی مدافعان آبی نداشت، با یک ضربه بی دقت توپ را از کنار دروازه رحمتی به بیرون زد.

در دقیقه 61، پریرا که روی غفلت مدافعان استقلال، در فضای خوبی قرار داشت، روی یک ارسال دقیق از جناح راست، موفق شد با ضربه سر دروازه رحمتی را باز کند تنا ورزشگاه تختی منفجر شود.

پس از گل، استقلال دوباره به بازی سرعت داد تا روی دروازه حریف فشار ایجاد کند. نفتی‌ها نیز با توپگیری از حریف در زمین خودی و ارسال پاس‌های تند و تیز، بازی را به زمین استقلال می‌بردند.

در دقیقه 67 و در میانه زمین، بین شجاعیان و پریرا درگیری بر سر تصاحب توپ به وجود آمد که برای لحظاتی بازی را متشنج کرد اما با دخالت فغانی این غائله تمام شد و هردو بازیکن کارت زرد گرفتند.

در دقیقه 74 ارسال خطرناک کرار به داخل محوطه جریمه استقلال با ضربه سر خطرناک پریرا همراه شد و دروازه استقلال می‌رفت که برای بار دوم باز شود اما پژمان منتظری توپ را از روی خط دروازه برگشت داد تا اشتباه رحمتی در خروج از دروازه را جبران کرده باشد.

پس از این، استقلال چند موقعیت نصفه و نیمه روی دروازه تیم میزبان ایجاد کرد اما مهاجمان این تیم با بی دقتی این موقعیت‌ها را هدر دادند.

در دقیقه 85، نفت آبادان پشت محوطه جریمه استقلال صاحب یک ضربه کاشته شد اما ضربه خطرناک پریرا با اختلاف اندک از بالای دروازه رحمتی به بیرون رفت.

بازی در دقایق پایانی سرعت بالایی به خود گرفته بود و هر دو تیم دروازه یکدیگر را چندین بار به صورت جدی تهدید کردند اما با تلاش مدافعان توپی از خط دروازه‌ها رد نشد تا استقلال با نتیجه 2 بر 1 این بازی حساس را به سود خود به پایان برساند و به فینال جام حذفی برسد.

صنعت نفت آبادان 1 …………………………………………………………… 2 استقلال تهران

سه شنبه 10 بهمن ماه 1396 – ورزشگاه تختی آبادان – تماشاگرحدود 15 هزار نفر

داور: علیرضا فغانی/ کمک ها: رضا سخندان، رحیم شاهین/ داورچهارم: محمد ملکی

کارت زرد: آگوستو سزار، پریرا، اسدی و کرار از صنعت نفت / امید ابراهیمی، مجید حسینی، شجاعیان، برزای و زکی پور از استقلال

گل‌ها: پریرا (61) برای صنعت نف
ت / پژمان منتظری(7) و داریوش شجاعیان(44) برای استقلال

صنعت نفت

سوشا مکانی مرتضی اسدی، علی عبدالله‌زاده، سعید لطفی، مسعود ابراهیم‌زاده، آگوستو سزار، مگنو باتیستا، کرار جاسم، محمد شادکام(83-میلادجهانی)، حسین ساکی(59-زبیر نیک‌نفس) و لوسیانو پریرا

سرمربی: فرازکمالوند

استقلال

سید مهدی رحمتی، مجید حسینی، پژمان منتظری، وریا غفوری، میلاد زکی‌پور، روزبه چشمی، امید ابراهیمی، سرور جپارف(62-فرشید باقری)، داریوش شجاعیان(89-خسرو حیدری)، بهنام برزای(81-امیدنورافکن) و علی قربانی

سرمربی: وینفردشفر

لینک منبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)