مصوبه جدید کمیسیون تلفیق درباره درآمدهای ارزی دولت

0
(0)

مصوبه جدید کمیسیون تلفیق درباره درآمدهای ارزی دولت

به گفته عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، روند افزایشی انتشار اوراق مشارکت باعث کاهش روز افزودن ارزش پول ملی می‌شود.

دلار

حمیدرضا حاج بابایی عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به علل گرانی نرخ ارز در هفته‌های گذشته گفت: دولت در تزریق دلار به بازار با محدودیت‌هایی روبه رو بوده و اینگونه نیست که دولت بتواند بدون در نظر گرفتن عواقب تزریق دلار به بازار این اقدام را انجام دهد.

  • بیشتر بخوانید
  1. گمانه هایی درباره دلایل افزایش نرخ ارز
  2. موسوی لارگانی: افزایش نرخ ارز منجر به گسترش هرچه بیشتر بیکاری خواهد شد

وی افزود: وقتی که دلار به دلیل برخی تقاضاهای فصلی به شکل طبیعی بالا می‌رود دولت نیز از کنار این افزایش درآمدی را کسب می‌کند و این درآمد را صرف کسری بودجه سالانه خود می کند البته مجلس نیز اقداماتی را انجام می‌دهد که باعث افزایش قیمت ارز در برخی بازه‌های زمانی سال می شود. به طور مثال نمایندگان مجلس سال گذشته با مصوبه خود مجوز تهاتر 90هزار میلیارد تومانی را به دولت دادند که یکی از پیامدهای این مصوبه کاهش ارزش پول ملی بود.

حاج بابایی در ادامه گفت:‌ امسال نیز قرار است حدود 150هزار میلیارد تهاتر و چند ده هزار میلیارد اوراق مشارکت در بودجه مورد استفاده قرار گیرد که این اقدامات باعث کاهش قدرت خرید مردم می شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به مصوبات جدید کمیسیون تلفیق که دولت را ملزم به هزینه کرد هدفمند درآمدهای حاصل از افزایش نرخ ارز می‌کند گفت: درآمد دولت از افزایش نرخ ارز در برخی برهه‌های سال بسیار قابل توجه است به همین دلیل کمیسیون تلفیق در بررسی بودجه 97 بندی را قرار داد که از این پس با تدوین ساز و کاری، درآمد حاصل از افزایش نرخ ارز به خزانه واریز شده و دولت نتواند به شکل مستقیم از این درآمد استفاده کند.

انتهای پیام/

لینک اصلی خبر

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)