مشکل بین المللی قهرمان جودو پارالمپیک برای سفر به پاریس!

0
(0)
مشکل بین المللی قهرمان جودو پارالمپیک برای سفر به پاریس!


پس از مشکلاتی که برای وحید نوری قهرمان جودو پارالمپیک توکیو برای حضور در اردوهای تدارکاتی بازی های پارالمپیک پاریس به وجود آمد، این بار فدراسیون جهانی پاراجودو شرط حضور این ورزشکار در بازی های پارالمپیک پاریس را اعلام کرد. برای دریافت تاییدیه نهایی طبقه بندی پزشکی.

محمدرضا مظلومی در گفت وگو با ایسنا، درباره شرایط وحید نوری برای حضور در بازی های پارالمپیک پاریس اظهار کرد: موسی غلامی، میشم بنی طبع و وحید نوری جودوکاران اعزامی ما به پارالمپیک پاریس هستند که هر دو کاملا نابینا هستند (B1). . فقط وحید نوری از نظر رده بندی (B2 و B3) کم بینا است. در نامه ای که سه شنبه گذشته از فدراسیون جهانی دریافت کردیم، عنوان شده بود که نوری باید آزمایشات بیشتری را برای گرفتن مجوز پزشکی انجام دهد و باید تا 15 جولای در حالی که در مصر است، این مجوز را دریافت کند.

وی گفت: وحید نوری پس از دریافت این نامه بلافاصله تست های مشخص شده از سوی فدراسیون جهانی را انجام و روز شنبه 18 تیرماه در سایت فدراسیون جهانی بارگذاری کرد. البته او سال گذشته در مسابقات جهانی آلمان به مدت 2 سال مورد تایید پزشکی قرار گرفت، اما نمی دانم چرا فدراسیون جهانی مخالفت کرد که او باید آزمایشات بیشتری انجام دهد تا بتواند در بازی های پارالمپیک پاریس شرکت کند.

رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان در پاسخ به این سوال که آیا می توان در مدت زمان کوتاهی از سفارت مصر ویزا گرفت؟ وی خاطرنشان کرد: تا 24 تیرماه فرصت داریم برای وحید نوری در مدت حضور در مصر از سفارت مصر ویزا بگیریم. در هر صورت ناامید نیستیم و امیدوارم آخرین شانس خود را برای رده بندی پزشکی از دست ندهد. البته در این زمینه ما مقصر نیستیم اما تقصیر فدراسیون بین المللی پاراجودوکا است که با تأخیر در ارسال نامه اقدام کرد. معمولاً زمانی که ورزشکاری می خواهد به مسابقات برود، به جای اینکه ورزشکار فرصت آزمایش و ارسال سریع مدارک پزشکی خود را داشته باشد، باید 3 هفته قبل از حرکت مقدمات لازم را فراهم کند تا بتواند مدارک پزشکی خود را به موقع بارگذاری کند. اسناد به فدراسیون جهانی ظرف یک هفته

مظلومی با بیان اینکه منتظر دریافت ویزا از سفارت مصر هستیم، تاکید کرد: امیدوارم وحید نوری بتواند در مدت باقیمانده در مصر کلاس ها را برگزار کند تا خدای ناکرده بازی های پارالمپیک پاریس را از دست بدهد. البته این موضوع منحصر به ورزشکار ما نیست و این نامه برای بسیاری از ورزشکاران کم بینا ارسال شده است تا زیر نظر پزشکان خود مجدداً دسته بندی شوند.

انتهای پیام

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)