مذاکرات صلح سوریه در سوچی به تشنج کشیده شد

0
(0)

 مذاکرات صلح سوریه در سوچی به تشنج کشیده شد

در اعتراض به نصب پرچم؛

مذاکرات صلح سوریه در سوچی به تشنج کشیده شد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، یک هیأت از مخالفان مسلح بشار اسد که از ترکیه آمده بودند در اعتراض به نصب پرچم دولت سوریه، پس از ورود، حاضر نشدند که فرودگاه سوچی را ترک کنند.

احمد البوری، که پیشتر در مذاکرات آستانه شرکت کرده بود، گفت: "ما به ترکیه باز می‌گردیم." او اضافه کرد که پیشتر روس‌ها را در جریان شرایط گروه‌شان قرار داده بود و برگزارکنندگان باید تمام نمادها و پرچم‌هایی را که معرف دولت سوریه است از محل برگزاری نشست بردارند.

همچنین در مراسم گشایش نشست مذاکرات صلح سوریه در سوچی که با عنوان "کنگره گفت‌وگوی ملی" برگزار می‌شود، سخنرانی وزیر امورخارجه روسیه که حامل پیام ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور بود، با فریادهای برخی از حاضران که عملکرد روسیه در بحران سوریه را نقد می‌کردند، متوقف شد.

لاوروف از حاضران خواست تا اجازه دهند سخنرانی‌اش تمام شود و گفت که آنان بعدا فرصت بیان نظراتشان را دارند. این مراسم به صورت زنده از تلویزیون روسیه پخش شد.

پس از گذشت هفت سال از جنگ سوریه، نشست سوچی امیدوار است تا در زمینه نگارش قانون اساسی سوریه تلاش کند، اما کمیته مذاکرات اپوزیسیون سوریه، به عنوان اصلی‌ترین گروه مخالف رژیم بشار اسد و همچنین کردهای سوریه این نشست را تحریم کرده‌اند.

همچنین قدرت‌های غربی، آمریکا، بریتانیا و فرانسه در اعتراض به عدم تعهد صادقانه دولت سوریه در مذاکرات صلح این کشور، نماینده‌ای به این نشست اعزام نکردند. در عوض، این کشورها از تلاش‌های سازمان ملل متحد در این زمینه حمایت می‌کنند.

سازمان ملل متحد یک سری نشست‌ مذاکرات صلح سوریه به ویژه در ژنو برگزار کرده که آخرین آن هفته گذشته در وین پایتخت اتریش برگزار شد.

مذاکرات سوچی که در ابتدا برای دو روز برنامه‌ریزی شده بود، در نهایت قرار شد که در یک روز برگزار شود.

لینک منبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)