مادر شهید تحویلیان پس از ۳۳ سال فراق، مزار فرزندش در رفسنجان را به آغوش کشید

0
(0)

امیر«غلامعلیان» فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق ارتش در این مراسم گفت: امروز اگر بازدارندگی و امنیت در کشور حاکم است و سرتاسر مرزها زیر نظر و رصد نیروهای امنیتی است، به برکت شهداست و این امنیت با وجود شهدا در جامعه شکل می گیرد و این موهبت ها را امروز مدیون خانواده شهداء هستیم.

وی اظهار کرد: شهید تحویلیان سرباز دلاور لشکر ۲۱ حمزه که در عملیات تک ارتش عراق در سال ۶۷ در منطقه موسیان به درجه رفیع شهادت نائل آمد جزئی از خانواده ۴۸ هزار و ۵۰۰ شهید ارتش جمهوری اسلامی در دفاع مقدس است.

غلامعلیان با بیان اینکه بدون شک امنیت و اقتدار ایران مرهون رشادت و دلاوری های شهدای گرانقدری است که از بدنه ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی در دوران دفاع مقدس، دوران بازسازی و پس از جنگ، کشور را از بلایای و اتفاقاتی که می توانست ایران را دچار سختی کند، نجات دادند.

وی بیان کرد: اعتقاد داریم آنچه نظام را از بلایای عرضی، سماوی و فتنه های مختلف تا امروز حفظ کرده و به سر منزل مقصود رسانده، قطعا برخورداری از رهبری های امام و مقام معظم رهبری است.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق ارتش با اشاره به این‌که بصیرتی که مد نظر رهبری است در دوران اعزام به خدمت، شهید تحویلیان این بصیرت نفسانی را درک و در عمل اجراء کرد. 

وی اظهار کرد: دشمن شناسی و حضور به موقع، بهترین تصمیمی است که در دورانی که کشور درگیر بحران بوده، شهدا گرفته اند و از خصایص برجسته شهداست و شهید تحویلیان در دوران خدمت سرمشق و الگوی ایثار و رشادت در نزد همرزمان بود و خاطراتی که از همرزمان نقل می شود همه از روحیه جوانمردی و بزرگی این شهید می گویند.

غلامعلیان تصریح گرد: امروز مردم رفسنجان انصافا پاداش بزرگی به خانواده این شهید دادند.

وی بیان کرد: سال ۱۳۷۸ پیکر این شهید عزیز تفحص شد و در دانشگاه آرام گرفت و امروز این چشم انتظاری به پایان رسید و درخواست داریم این گوهر گرانبها در رفسنجان به یاد سرزمین سردار سلیمانی بماند.

انتهای پیاممنبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)