فراوانی مردها و آسیایی‌ها در حج امسال

0
(0)
فراوانی مردها و آسیایی‌ها در حج امسال

به گزارش ایسنا، اداره کل آمار عربستان سعودی اعلام کرد که در مجموع یک میلیون و 833 هزار و 164 زائر در حج امسال شرکت کردند که از این تعداد یک میلیون و 611 هزار و 310 نفر از خارج از کشور بودند.

تفکیک جمعیتی نشان می دهد که در مراسم حج امسال 958 هزار و 137 زائر مرد و 875 هزار و 27 زائر زن شرکت کردند.

داده های مربوط به زائران خارجی نیز نشان می دهد که 63.3 درصد از کل جمعیت زائر از کشورهای غیرعرب آسیایی، 22.3 درصد از کشورهای عربی، 11.3 درصد از کشورهای غیرعرب آفریقایی و مابقی از کشورهای اروپایی، آمریکا، استرالیا و غیره هستند. مناطق

بیشترین زائران خارجی (در مجموع یک میلیون و 546 هزار و 345 نفر) از طریق مرز هوایی و بقیه از طریق گذرگاه های مرزی زمینی و دریایی وارد عربستان شده اند.

بر اساس آنچه خبرگزاری های سعودی گزارش داده اند، تاکنون بیش از 1300 زائر به دلیل گرمای شدید حاکم بر حج امسال جان خود را از دست داده اند.

منابع خبری سعودی همچنین گزارش دادند که طی 6 هفته گذشته بیش از یک میلیون و 400 هزار زائر در موسم حج به روضه شریفه در مسجد النبی مدینه مشرف شده اند. سهم زائران ایرانی تاکنون حدود 40 هزار نفر است.

حرم رضوان در جنوب شرقی مسجد النبی و بین منبر و حرم پیامبر (ص) قرار دارد و برای زیارت آن باید از قبل در برنامه نوسوک و تواکلن ثبت نام کنید. هر زائر پس از دریافت مجوز به طور متوسط ​​10 دقیقه فرصت دارد تا از این قسمت از مسجد النبی بازدید کند.

همچنین بیش از 40 میلیون بطری آب زمزم در موسم حج بین زائران در اماکن متبرک توزیع شده است.

با توجه به اینکه بسیاری از زائران تمایل به حمل مقداری آب زمزم در ایران دارند، اما طبق قوانین هواپیمایی، حمل آب زمزم در چمدان تحویلی امکان پذیر نیست و زائران تنها می توانند دو یا سه بطری کوچک آب بسته بندی کنند. هواپیما.

بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت، تاکنون 21 هزار و 327 زائر و خدمه کاروان با 92 پرواز از فرودگاه های جده و مدینه مکه مکرمه را ترک کرده و به ایران بازگشته اند. این تعداد شامل بیش از 24 درصد از 87 هزار و 650 زائر و خدمه کاروان های حج کشورمان است. در حال حاضر حدود 54 هزار و 270 زائر ایرانی در مکه و 10 هزار و 176 زائر ایرانی در مدینه حضور دارند.

پروازهای برگشت زائران به ایران از طریق فرودگاه های جده و مدینه از اولین جمعه 24 تیر ماه ذی الحجه به وقت عربستان آغاز شد و آخرین پرواز نیز در 24 تیرماه (8 محرم) از فرودگاه جده به مقصد تهران خواهد بود.

انتهای پیاممنبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)