ضرورت ترویج آموزه‌های قرآن با زبان هنر/ پاسخ اسلام‌ستیزی استکبار را نمی‌توان با گلوله داد

0
(0)

ضرورت ترویج آموزه‌های قرآن با زبان هنر/ پاسخ اسلام‌ستیزی استکبار را نمی‌توان با گلوله دادخبرگزاری فارس: ضرورت ترویج آموزه‌های قرآن با زبان هنر/ پاسخ اسلام‌ستیزی استکبار را نمی‌توان با گلوله داد

معاون آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد با اشاره به اینکه استکبار سعی دارد چهره اسلام را تخریب کند، گفت: پاسخ توهین به پیامبر اعظم(ص) و اسلام‌ستیزی آنها را با گلوله نمی‌توان داد چرا که با ابزار هنر به میدان آمده‌اند.

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس آیین اختتامیه جشنواره «محمد(ص) پیامبر صلح» صبح امروز با معرفی و تجلیل برگزیدگان جشنواره برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام محمدعلی خسروی معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد با اشاره به برگزاری اختتامیه جشنواره محمد(ص) پیامبر صلح اظهار داشت: امروز اسکتبار سعی دارد اسلام را دین خشونت معرفی کنند در همین راستا گروهی با عنوان داعش ایجاد کردند تا با پرچمی که نام پیامبر(ص) بر آن نقش بسته چهره کریهی از اسلام نشان دهند.

وی با بیان اینکه جواب این توهین‌ها را با گلوله نمی‌توان داد و امروز دنیای استکبار با ابزار هنر به میدان آمده است خاطر نشان کرد: هدایت منتشر نمی‌شود مگر از همان کانالی که گمراهی نشر داده. در فیلم و سینما ارزش‌ها ضد ارزش تلقی می‌شود بنابراین برای مقابله با آن باید با ابزار هنر وارد عمل شد.

حجت‌الاسلام خسروی با اشاره به اینکه خداوند سخنان خود را هنرمندانه بیان کرده و قرآن سراسر هنر است افزود: خداوند هر روز هنرنمایی می‌کند یک روز زیبایی بهار را و روزی دیگر برف زمستان را ارائه می‌کند. همچنین هنر دریچه‌ای به عالم روح بشر است و جز از طریق هنر نمی‌توان اسرار عالم را کشف کرد و انتقال داد. قرآن با زبان هنر انسان‌ها را دگرگون می‌کند.

حجت‌الاسلام خسروی با اشاره به اینکه هنر پایان‌پذیر نیست گفت: محدودیت، مرگ هنر و آفت خلاقیت است باید به جوانان میدان داد در غیر این صورت شاهد هنرنمایی و کشف استعدادها نخواهیم بود.

وی با بیان اینکه باید آموزه‌های قرآن و عترت از طریق هنر به جامعه عرضه شود افزود: قرآن می‌فرماید اگر جن و انس جمع شوند نمی‌توانند یک سوره مثل قرآن بیاورند. آن که قرآن را معجزه کرده هنر است و این کار کسی نیست جز خداوند متعال. انسان‌هایی بودند که در فصاحت و بلاغت به اوج رسیدند اما تا اعجاز فاصله بسیاری دارند.

حجت‌الاسلام خسروی با اشاره به اینکه هنر در اوج در قرآن به کار رفته است گفت: این جشنواره آغاز اقدامی بزرگ بود که کاستی‌هایی هم داشت که امیدواریم به همت معاونت قرآن و عترت ارشاد و سایر معاونت‌های ارشاد برنامه‌ریزی شود تا این جشنواره ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/

لینک اصلی خبر

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)