سرلشکر باقری: جهاد سازندگی بذر انقلاب را در دل نیازمندترین و مستضعف ترین اقشار جامعه کاشت.

0
(0)
سرلشکر باقری: جهاد سازندگی بذر انقلاب را در دل نیازمندترین و مستضعف ترین اقشار جامعه کاشت.

به گزارش ایسنا، متن پیام سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به مناسبت سالروز تأسیس «جهاد سازنجی» به شرح زیر است:

در هفتم خردادماه سالروز صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر ایجاد «جهاد سازندگی» که یادآور زحمات «استحکامات سازان» در سال‌های پرافتخار دفاع مقدس است، سلام و درود می‌فرستم. پیشکسوتان و تک تک جهادگران جهاد سازندگی.

حافظه تاریخی ملت ایران به ویژه اقشار محروم گواه آن است که نهاد مقدس جهاد سازندگی برخاسته از بطن انقلاب اسلامی از نخستین روزهای استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وارد شد. زمینه های خدمات رسانی و پاسخگویی به نیازهای فوری و حیاتی مردم به ویژه در مناطق دورافتاده را فراهم کرد و زمینه ساز توسعه و عمران روستاها و زندگی شرافتمندانه و رفاه و آرامش را برای رنجدگان از ذلت و خواری فراهم کرد. عقب ماندگی عصر استبداد

جهادگران گمنام و بی نشان با خدمات ایثارگرانه خود در زمینه محرومیت زدایی و بهبود وضعیت معیشتی روستاها و مناطق عشایری از طریق توسعه کشاورزی، دامپروری و صنایع روستایی، به تدریج ابعاد وسیع تخریب و محرومیت بر جای مانده از حاکمیت را جبران کردند. رژیم پهلوی و با شاد کردن آنها لبخند زد. بر چهره روستاییان عزیز نشست.

جهاد سازندگی با تلاش جهادی و انقلابی اصیل و خالصانه و ایمان امام عظیم الشان راحل به توانایی ملت در نیل به نفس، بذر انقلاب را در دل نیازمندترین و مستضعف ترین اقشار جامعه یعنی دهقانان عزیز کاشت. اتکا و کفایت و قدم گذاشتن در پله های ترقی و ترقی حقیقتی بزرگ و انکارناپذیر است.

یاد و نام شهدای ماندگار و سرافراز تاریخی و الهام بخش جهاد سازندگی را گرامی می داریم و از خداوند متعال برای پیشکسوتان و یادگاران این نهاد مقدس و پربرکت سلامتی، سلامتی، عزت، سربلندی و موفقیت در ادامه خدمت رسانی مسئلت داریم. نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و وظیفه جهاد و خدمت در عرصه سازندگی، توسعه و پیشرفت کشور را زیر سوال می بریم.

انتهای پیام

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)