سامانه دانش بنیان نهاده های کشاورزی رونمایی شد

0
(0)
سامانه دانش بنیان نهاده های کشاورزی رونمایی شدبه گزارش ایسنا، محسن برقستانی، دبیر علمی و فنی و توسعه بازار برنامه ملی آبادیران، اجرای این سامانه را در راستای توسعه بازار شرکت های دانش بنیان دانست و گفت: به همین دلیل در دومین نمایشگاه آبادیران، تصمیم گرفته شد تا یک دستگاه راه اندازی شود. سامانه معرفی شرکت های دانش بنیان در حوزه کشاورزی.

وی گفت: این سامانه نمایندگی شرکت های فعال در بخش کشاورزی در زمینه کود، بذر، مدیریت آفات، مدیریت خاک، ماشین آلات، کاشت، کاشت و برداشت است.

برگستانی خاطرنشان کرد: زمانی که کاربر با کلیک بر روی یکی از زون ها وارد این سامانه می شود، تصویر و نموداری از مزرعه ای را مشاهده می کند که تمامی ادوات و سخت افزارهای مربوط به زمین کشاورزی در آن قابل مشاهده است.

وی ادامه داد: در این سامانه کاربر بر روی هر یک از محصولات کلیک کرده و اطلاعات مربوط به آن محصول را مشاهده می کند. این اطلاعات شامل عملکرد محصول، استفاده از محصول و شرکت های دانش بنیان فعال در این زمینه است.

برگستانی گفت: محصولی که امروز در نمایشگاه آبادیران عرضه شد، نسخه اولیه این محصول است که در حال به روز رسانی است. ضمن اینکه محصول به صورت آفلاین در دسترس است، در آینده نزدیک کاملتر خواهد شد و شرکت های بیشتری به این سیستم اضافه خواهند شد.

وی گفت: نزدیک به 300 شرکت دانش بنیان در حوزه های مختلف در این سامانه فعالیت می کنند و کاربرانی که قصد استفاده از فرصت ها و محصولات موجود در سامانه را دارند می توانند درخواست خود را ثبت کنند.

برگستانی گفت: در آینده نزدیک سامانه هوشمند گلخانه ای که امروز در حال طراحی است به مجموعه بازار در سایت آبادیران اضافه می شود.

انتهای پیام

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)