سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در عربستان برگزار شد

0
(0)

به گزارش ایسنا، در این مراسم که به همت بعثه مقام معظم رهبری و به مناسبت 14 خرداد سالروز رحلت رهبر انقلاب اسلامی در شهر مدینه منوره و در یکی از هتل های محل اسکان زائران ایرانی، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت – از جایگاه امامت و نقش و ویژگی های امام خمینی (ره) می گوید. به ویژه تأثیر او در حج.

در این مراسم که با حضور تنی چند از نمایندگان مجلس و اعضای شورای ولی فقیه اهل سنت بعثه برگزار شد، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بر ابتکار اعلام روز جهانی قدس در حمایت از مسئله فلسطین را مطرح کرد و گفت: از زمانی که امام خمینی (ره) این روز را اعلام کردند، روز به روز دامنه آن در حال گسترش است تا اینکه امروز به فرموده مقام معظم رهبری رژیم صهیونیستی به بن بست رسیده است که نابودی را در پی خواهد داشت.

نواب احیای برائت توسط مشرکان و توجه به بعد معنوی و انجام صحیح مراحل حج را از توصیه های امام راحل دانست و افزود: امام (ره) زائران را سفیران جمهوری اسلامی ایران خواند و تاکید کرد. که این موارد باید رعایت و اجرا شود. امام (ره) تأکید کردند: مسلمانان حاضر در حج باید بدانند که دشمن اصلی اسلام، قرآن و پیامبر (ص) استکبار جهانی و رژیم کودک کش صهیونیستی است که برای تفرقه بین مسلمانان توطئه می کند.

نماینده ولی فقیه در امور حج با بیان اینکه امام خمینی (ره) مسلمانان را به وحدت بیان دعوت می کند و سود اختلاف گفتار در حج را در جیب دشمنان می داند. زیارت نامیده می شود: امام راحل، زائران ایرانی که پیام انقلاب اسلامی را به مکه و مدینه می برند، به تساهل مسلمانان و صلح و پرهیز از خشونت سفارش می کنند.

این مراسم همزمان در شهر مکه مکرمه با حضور جمعی از حجاج ایرانی برگزار شد.

انتهای پیاممنبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)