ساخت ایران|تجهیز بالگردهای سپاه به دوربین دید در شب

0
(0)

ساخت ایران|تجهیز بالگردهای سپاه به دوربین دید در شب

بالگردهای سپاه با تجهیز به سامانه دید در شب امکان پرواز در تاریکی مطلق و پشتیبانی از نیروهای عملیاتی در شب را هم پیدا کردند.

سامانه دید در شب بالگرد

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، یکی از ابزارهای مورد نیاز بالگردها، تجهیزات دید در شب و روز است که به خلبان این امکان را می‌دهد که علاوه بر توانایی هدایت بالگرد در شرایط نا مساعد جوی و تاریکی شب، بتواند مسافت‌ دورتری را رصد کند که با چشم غیر مسلح این امکان برای خلبان میسر نیست. همچنین با استفاده از این تجهیزات بالگردها امکان تصویر برداری و شناسایی منطقه دشمن را نیز پیدا می‌کنند.

  • بیشتر بخوانید
  1. ساخت ایران|توپ 155 میلمتری رعد-2 + عکس
  2. ساخت ایران|دوربین حرارتی RU60G + عکس
  3. ساخت ایران|خانواده نفربرهای بُراق + عکس
  4. ساخت ایران|زره سبک ضدگلوله + تصاویر
  5. ساخت ایران|خودروی زرهی مین‌کوب + عکس
  6. ساخت ایران|دوربین‌ حرارتی موشک‌ ضدزره + عکس
  7. ساخت ایران|سامانه الکترواپتیک "سداد 103" + عکس و جزئیات
  8. ساخت ایران|سکوی تاکتیکی مراقبت هوشمند RU762HM + عکس

تا چند سال پیش بالگردهای ایران فاقد این سیستم بودند اما، چند سالی است که صنایع دفاعی جمهوری اسلامی ایران موفق به ساخت سکوی های پیدار مراقبت هوایی برای نصب روی انواع بالگردها شده‌ است.

سیستم مدرن مراقبت هوایی الکترواپتیکی دید در شب و روز، سامانه‌ای است که بر اساس مکانیزم موتورهای بسیار کوچک پله‌ای ساخته شده است تا بتواند سرعت و دقت بالا و در عین حال دقت بالا و در عین حال ابعاد کوچک و وزن کمتر از 12 کیلوگرم را تعیین کند.

طراحی و ساخت این سیستم به منظور مراقبت محیطی از مرزها و کاربرد نظامی در شب و روز صورت گرفته است. این سامانه قابلیت نصب روی انواع بالگرد، هواپیماهای سبک و بدون سرنشین را دارد. سنسورهای غیرسردشونده این سامانه، در طیف نوری 8 الی 12 میکرون عمل می‌کند و دارای بزرگ‌نمایی 27 برابر است.

از دیگر ویژگی‌های این سامانه می‌توان به سرعت نصب و راه اندازی بالا، گردش در محور افقی به صورت مداوم و سیستم ردیابی متحرک اشاره کرد.

دوربین دید در روز این سامانه می‌تواند در فاصله کانونی 4/5 الی 91 میلیمتر زوم کند و قابلیت فوکوس به صورت دستی و اتوماتیک را دارد. دوربین دید در شب این سامانه نیز از سنسورهای پیشرفته با قابلیت تفکیک بالا، فاصله کانونی 100 میلیمتر و زوم 2 الی 4 برابر بهره می‌برد.

همچنین این سامانه این قابلیت را دارد که به صورت آنلاین تصاویر بدست آمده را برای سایت‌های فرماندهی و کنترل ارسال کند.

اخیرا بالگردهای سپاه پاسداران انقالاب اسلامی نیز به این سامانه‌ها مجهز شده‌اند و از این پس بالگردهای سپاه این توانایی را پیدا کرده‌اند که در شب نیز پرواز کرده و علاوه بر پشتیبانی از نیروهای عملیاتی، به اجرای آتش موثر عیله مواضع دشمن هم بپردازد.

در ادامه تصاویری سکوهای مدرن مراقبت هوایی دید در شب و روز می‌بینید:


سامانه دوربین دید در روز


نصب دوربین دید در روز روی بالگرد میل 17 سپاه


دوربین دید در شب


نصب دوربین دید در شب روی دماغه بالگرد 214 هوانیروز سپاه


تصویر دوربین دید در شب


نمونه تصویر دوربین دید در روز

انتهای پیام/

لینک اصلی خبر

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)