زائران راهی «مشاعر» شدند

0
(0)
زائران راهی «مشاعر» شدند


به گزارش ایسنا، از نظر فقها، حج دارای عناصر احرام بستن، طواف، ایستادن در عرفات، قیام در مشعرالحرام، سای صفا و مروه و طواف بر کعبه است. زائران پس از پایان اقامت در عرفات، اکنون آماده انجام یک رکن دیگر از حج هستند.

ده ها هزار زائر امشب با پای پیاده یا با اتوبوس از عرفات به مزدلفه و سپس به منا سفر می کنند.

بیشتر زائران از عرفات به مشعرالحرام با اتوبوس های ترابری منتقل می شوند. این اتوبوس ها در چند مرحله زائران ایرانی را از عرفات به مشعرالحرام منتقل می کنند.

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و هماهنگی های برنامه ریزی شده برای بانوان و زائران ضروری می باشد. این اقدام منجر به کاهش مشکلات حمل و نقل زائران شد.

مبارزه و تلاش برای رسیدن به مشعر الحرام همراه با سیل جمعیتی که در یک مکان خاص تجمع می کنند، یکی از زیباترین و خاطره انگیزترین هاست. این تجربه ترین لحظه است. حاجی باید شب را تا صبح در بیابان بدون چادر و حصیر بگذراند و نماز بخواند.

زائران در جاده «مشر» به راه افتادند.

زائران بین اذان صبح و تا طلوع آفتاب در مشعر می مانند و هنگام طلوع آفتاب با پای پیاده یا با وسایل نقلیه که از مشعر می گذرند به وادی (کم عمق) محشیر می رسند و از آنجا وارد منا می شوند.

برای آگاهی زائران، ابتدا و انتهای عرفات، آغاز و پایان مزدلفه و ابتدای منا با علائم بزرگ مشخص شده است. زائران کاروان های ایرانی پس از رسیدن به منا به خیمه ها برده شده و طبق برنامه آماده رفتن به رمی جمرات می شوند.

زائران در جاده «مشر» به راه افتادند.

انتهای پیاممنبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)