رویکرد دولت دوازدهم، نوسازی همه جانبه اقتصادی است

0
(0)

رویکرد دولت دوازدهم، نوسازی همه جانبه اقتصادی است

معاون اقتصادی رئیس جمهور؛

رویکرد دولت دوازدهم، نوسازی همه جانبه اقتصادی است

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، معاون اقتصادی رئیس جمهور، اشتغال مولد و فقرزدایی را دو اولویت اصلی دولت دوازدهم دانست و استانداران سراسر کشور را به لزوم نظارت بر حسن اجرا و تسریع در عملیاتی شدن هدف‌گذاری‌های دولت برای تحقق دو اولویت مذکور بویژه در حوزه بازآفرینی بافت‌های فرسوده شهری و نوسازی ناوگان جاده‌ای فراخواند.

دکتر نهاوندیان : اشتغال مولد و فقرزدایی به عنوان دو اولویت اصلی دولت دوازدهم، تعیین شده و تمام توان مجموعه دولت در طول 4 سال آینده برای تحقق این اولویت‌ها بسیج خواهد شد ضمن اینکه این اهداف در لایحه بودجه و در تبصره های 18 و 19 نیز گنجانده شده و بی تردید با تصویب آن، سرعت دولت در این مسیر بیشتر خواهد شد.

معاون رئیس جمهور بیان داشت :در ستاد اقتصادی دولت، طرح‌های مختلفی برای ایجاد اشتغال مولد و فقر زدایی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و نوسازی بافت‌های فرسوده و نوسازی ناوگان جاده‌ای و حمل و نقل عمومی از جمله تصمیماتی است که در این راستا اتخاذ شده و استانداران به عنوان نمایندگان سیاسی دولت در استان‌ها بایستی بر حسن اجرا و تسریع در عملیاتی شدن این پروژه‌ها نظارت کامل داشته باشند.

او درادامه اظهار کرد: زلزله اخیر گواه روشنی بر اولویت‌دار بودن مقاوم‌سازی شهری بود و دولت مصمم است نسبت به نوسازی بافت‌های فرسوده اقدام کند و اجرای این طرح می‌تواند ضمن اشتغال‌زایی در حوزه مسکن و ساخت و ساز، در محرومیت‌زدایی و ایمن‌سازی واحدهای مسکونی در مقابل خطرات ناشی از حوادث طبیعی بسیار مؤثر باشد.

قرار است در ایام دهه فجر در قطعات شناسایی شده‌ای در سطح استان تهران و برخی از استان‌ها، عملیات اجرایی نوسازی بافت‌های فرسوده آغاز شود.

وی در پایان گفت: طرح جدید دولت برای نوسازی ناوگان جاده‌ای و حمل و نقل عمومی نیز در ایام دهه فجر کلید خواهد خورد و با اجرای کامل در طول سه سال آینده ، کل ناوگان فرسوده حمل و نقل عمومی جاده‌ای و درون شهری، با استفاده از حداکثر توان داخلی بازسازی شود و از جمله اهداف اجرای این طرح می‌توان اشتغال‌زایی در بخش خودروسازی، رونق بخش ترانزیت و حمل و نقل جاده‌ای و مقابله با آلودگی هوا اشاره کرد.

توجه به اشتغال روستایی و اشتغال دانش بنیان و نیز اشتغال در تولید صادرات‌گرا از دیگر برنامه‌های دولت برای ایجاد اشتغال مولد و فقرزدایی است

لینک منبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)