رشد ۱۵ درصدی نامزدهای انتخابات نظام پرستاری / وضعیت تایید صلاحیت کاندیداها

0
(0)
رشد ۱۵ درصدی نامزدهای انتخابات نظام پرستاری / وضعیت تایید صلاحیت کاندیداهامسئول هیات مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری از رشد ۱۵ درصدی نامزدهای این دوره انتخابات نظام پرستاری نسبت به دوره قبل خبر داد و وضعیت تایید صلاحیت‌ها را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا رحیم‌نیا با اشاره به این که  مطالبی در ارتباط با این انتخابات در فضای مجازی منتشر می شود که عاری از واقعیت است، گفت: استقبال در این دوره نسبت به دوره قبل بیشتر بوده و تعداد ثبت‌نام کنندگان نسبت به دوره قبل افزایش ۱۵ درصدی یافته و  شمار نامزدهای تایید صلاحیت شده ۴۰۰۵ نفر است.

وی با بیان این که صلاحیت تعدادی از نامزدها احراز نشده و تعدادی نیز  بعد از ثبت نام از شرکت در انتخابات انصراف داده‌اند، اظهار داشت: مجموعا صلاحیت  ۱۰۵ نفر احراز نشد. از این تعداد ۹۸ نفر به عدم احراز صلاحیت خود اعتراض کردند و اعتراض آنها در هیات مرکزی نظارت مورد رسیدگی قرار گرفت که در نتیجه این رسیدگی، صلاحیت ۴۵ نفر  از ۹۸ نامزد  یاد شده پس از بازنگری به تایید رسید.

مسئول هیات مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری گفت: احراز یا عدم احراز صلاحیت‌ها مطابق مقررات صورت گرفته و به رغم برخی القائات در فضای مجازی، توصیه یا فشاری در هیچ یک از این زمینه ها بر مراجع مسئول وارد نشده؛ چنان که اگر هم وارد می شد، فاقد اثر می بود.

رحیم‌نیا تصریح کرد: مبنای ناظران انتخابات در تصمیم‌گیری‌ها، قانون و ایجاد زمینه مشارکت حداکثری در ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری بوده است.

مسئول هیات مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری تاکید کرد: وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی در احراز  یا عدم احراز  صلاحیت نامزدها نقشی نداشته، بلکه این امر به عهده مراجع ذی‌صلاح پنج گانه در خارج از  این وزارتخانه بوده است.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، رحیم‌نیا خاطرنشان کرد: سیاست وزارت بهداشت، رعایت بی‌طرفی و قانونمداری در انتخابات‌های صنفی از جمله انتخابات نظام پرستاری است.

وی تصریح کرد: آنچه برای وزارت بهداشت اصل است، آن است که انتخابات نظام پرستاری با سلامت و رقابت برگزار شود و این وزارتخانه به عنوان مجری انتخابات، دخالتی در امور مربوط به نامزدها و حمایت یا اعمال محدودیت برای آنها نخواهد داشت.

انتهای پیام

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)