رد کلیات لایحه بودجه 97 در مجلس به دلیل 7 ایراد اساسی

0
(0)

رد کلیات لایحه بودجه 97 در مجلس به دلیل 7 ایراد اساسیخبرگزاری فارس: رد کلیات لایحه بودجه 97 در مجلس به دلیل 7 ایراد اساسی

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی، علت رد کلیات لایحه بودجه 97 را وجود هفت ایراد مهم و اساسی در این لایحه دانست.

علی عسگرظاهری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مسجدسلیمان اظهار کرد: برخلاف تحلیل‌های صورت گرفته‌شده توسط بعضی گروه‌های سیاسی، علت رد کلیات لایحه بودجه 97 وجود ابهامات جدی در هفت موضوع مهم بود و دلایل سیاسی برای مخالفت با این لایحه واقعیت ندارد.

وی افزود: در لایحه بودجه 97 ما شاهد رشد درآمدهای مالیاتی تا سقف 128 هزار میلیارد تومان هستیم که با توجه به رکود فعلی حاکم بر کشور، افزایش مالیات باعث تشدید فشار اقتصادی می‌شود و این موضوع مورد پذیرش ما نیست.

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس افزایش حجم بودجه را از دیگر ایرادات وارد شده به لایحه بودجه 97 از سوی نمایندگان دانست و گفت: بودجه 97 نسبت به امسال حدود 109 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است که این افزایش حجم می‌تواند تبعات منفی اقتصادی به همراه داشته باشد.

وی گفت: افزایش استفاده از اوراق مشارکت در بودجه سال 97 به مبلغ 38.5 هزار میلیارد تومان آن‌هم عموماً در بودجه‌های جاری، یکی دیگر از علت‌هایی بود که باعث شد تا کلیات لایحه بودجه مورد پذیرش نمایندگان قرار نگیرد.

عسگرظاهری در ادامه به موضوع یارانه‌ها نیز اشاره کرد و افزود: برنامه منسجم و مشخصی در این بخش از سوی دولت ارائه داده نشده است. کاهش بودجه یارانه‌ها و عدم ارائه طرح کارشناسی برای حذف بخشی از یارانه بگیران باعث شکل گرفتن ابهامات زیادی در مجلس شده که لازم است در بودجه 97 درباره آن شفاف‌سازی شود.

وی تصریح کرد: عدم تطبیق لایحه بودجه با برنامه ششم توسعه، افزایش 200 درصدی برداشت از صندوق توسعه ملی و کاهش درآمدهای نفتی از جمله موارد دیگری هستند که باعث شد تا کلیات لایحه بودجه سال 97 مورد موافقت نمایندگان قرار نگیرد.

انتهای پیام/ذ/2346

لینک اصلی خبر

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)