ذوب‌آهن ۳ – آیزاول یک/ پیروزی دشوار ذوب‌آهن مقابل دیوار دفاعی آیزاول

0
(0)
مرتضی تبریزی

دیدار تیم‌های ذوب‌آهن ایران و آیزاول هند در چارچوب مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان با نتیجه ۳ بر یک به سود ذوب‌آهن به پایان رسید تا این تیم به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برسد.

به گزارش ایسنا، دیدار تیم‌های ذوب‌آهن و آیزاول هندوستان از ساعت ۱۵ در چارچوب مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه فولادشهر اصفهان برگزار شد. این دیدار با نتیجه ۳ بر یک به سود ذوب‌آهن به پایان رسید. گل‌های این دیدار را مهدی رجب‌زاده (۲) از روی نقطه پنالتی و مرتضی تبریزی (۸۳ و ۹۳) برای ذوب‌آهن و لونسکیو در دقیقه ۲۱ برای آیزاول به ثمر رساندند.

برنده این دیدار در گروه B لیگ قهرمانان آسیا قرار می‌گیرد. تیم‌های دیگر حاضر در این گروه، الدحیل قطر، الوحده امارات و لوکوموتیو ازبکستان هستند.

نیمه نخست:

دقیقه ۲: در همان ابتدای دیدار، مرتضی تبریزی با حرکتی در محوطه جریمه توسط مدافع تیم هندی سرنگون شد تا داور بازی یک ضربه پنالتی برای شاگردان قلعه‌نویی اعلام کند. این ضربه پنالتی توسط مهدی رجب‌زاده کاپیتان ذوب‌آهن به وسط دروازه زده شد تا گل نخست ذوب‌آهن خیلی زود به ثمر برساند.

دقیقه ۲۱: در این دقیقه بازیکنان تیم هندی برای نخستین بار به سمت دروازه ذوب‌آهن حمله کردند. آن‌ها ارسالی از جناح راست به داخل محوطه جریمه ذوب‌آهن انجام دادند که با تعلل و اشتباه مدافع ذوب‌آهن، آندری لونسکیو مهاجم رومانیایی آیزاول از آن استفاده کرد و توانست گل تساوی را برای تیم هندی به ثمر برساند.

دقیقه ۲۷: مهدی ستاری از جناح راست ارسال خوب و بلندی را به داخل محوط جریمه آیزاول هندوستان ارسال کرد اما میلاد فخرالدینی در حالی که می‌توانست به راحتی دروازه خالی تیم هندی را باز کند با ضربه سری بی دقت توپ را به بیرون زد.

دقیقه ۳۰: بازیکنان ذوب‌آهن حمله پرتعدادی را به سمت دروزاه تیم هندی داشتند و توپ را به محمدرضا حسینی در گوشه محوطه جریمه رساندند. او هم پاس رو به بیرونی را برای رجب‌زاده ارسال کرد اما کاپیتان ذوب‌آهن با ضربه‌ای بی دقت توپ را به بالای دروازه آیزاول فرستاد.

دقیقه ۳۴: در میان غفلت مدافعان ذوب‌آهن، بازیکنان آیزاول توسط لالتاتانگا از جناح چپ به داخل محوطه جریمه ذوب‌آهن نفوذ کردند. این بازیکن هم ضربه‌ کم جانی را راهی دروازه رشید مظاهری کرد اما مدافعان ذوب‌آهن ریسک نکردند و توپ را به کرنر فرستادند.

دقیقه ۴۲: محمدرضا حسینی از جناح چپ ارسال دقیقی را روی دروازه آیزاول ارسال کرد اما مرتضی تبریزی در شرایطی که در موقعیت آفساید قرار داشت نتوانست این توپ را به گل تبدیل کند.

نیمه دوم:

دقیقه ۴۶: ارسال مدافع ذوب‌آهن روی دروازه آیزوال با ضربه سری از سوی مرتضی تبریزی همراه شد اما ضربه او راهی به دروازه تیم هندوستانی پیدا نکرد.

دقیقه ۷۵: بازیکنان ذوب‌آهن از جناح چپ حرکت ترکیبی بسیار زیبایی را آغاز کردند که در نهایت استنلی کی‌روش با پاسی پشت پا، بختیار رحمانی را در موقعیت عالی گلزنی قرار داد. رحمانی هم با چرخشی زیبا ضربه‌ خوبی را به سمت دروازه آیزاول زد اما ضربه بازیکن ذوب‌آهن با بدشناسی به دیرک افقی دروازه تیم هندوستانی برخورد کرد.

دقیقه ۸۳: سید محمدرضا حسینی که ارسال‌هایش در این دیدار معمولا خطرناک بود، این بار هم یک ارسال دقیق از جناح راست انجام داد که درست روی سر مرتضی تبریزی کاپیتان این نیمه ذوب‌آهن فرود آمد تا او هم با ضربه سری دقیق، گل دوم ذوب‌آهن را به ثمر برساند.

دقیقه ۹۲: ارسال دوباره حسینی از جناح راست مرتضی تبریزی را در موقعیت خوب سرزنی قرار داد تا او هم به راحتی دروازه آیزاول را برای سومین بار باز کند.

ترکیب ذوب‌آهن: رشید مظاهری، محمد نژادمهدی، وحید محمدزاده، واسلی گئورک، محمد ستاری(قاسم حدادی‌فر، ۶۶)، حمید بوحمدان، میلاد فخرالدینی، مهدی رجب‌زاده (بختیار رحمانی، ۴۶)، محمدرضا حسینی، مرتضی حسینی و استنلی کی‌روش.

انتهای پیام

لینک کوتاهلینک خبر

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)