در سینما و تئاتر چه خبر است؟

0
(0)
در سینما و تئاتر چه خبر است؟

رضوان سرمد دبیر اولین دوره مسابقه قصه گویی تصویری ارغوان گفت: از 55 اثر ارسالی به دبیرخانه اولین دوره مسابقه قصه گویی تصویری ارغوان، 45 اثر به مرحله اصلی این رویداد راه یافتند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی مسابقه داستان تصویری ارغوان، رضوان سرمد درباره تعداد آثار راه یافته به اولین دوره مسابقه داستان تصویری ارغوان گفت: بر اساس فراخوان، 55 اثر به دبیرخانه ارسال شد که از این تعداد 45 فیلم توسط داوران مورد ارزیابی قرار گرفت. رضوان سرمد، دبیر مسابقه و مستندساز، فریده صارمی، مدیر اجرایی و مستندساز مسابقه و با مشورت موسسه آموزشی خیریه رعد برای شرکت در قسمت اصلی انتخاب شدند.
وی افزود: با توجه به هدف مسابقه که فیلمبرداری از زندگی روزمره و مشکلات افراد دارای معلولیت است، تمامی آثاری که از سوی افراد دارای معلولیت برای ما ارسال شده بود، تنها فیلم هایی به نمایش درآمد که اهداف مسابقه را برآورده نکردند. از نظر محتوا حذف شدند.

این مستندساز در خصوص تدابیری که قبل از مسابقه برای حضور بهتر معلولان در این رویداد در نظر گرفته شده بود، خاطرنشان کرد: برای اینکه معلولان بتوانند روایت های بصری خود را راحت تر و بهتر در فاصله زمانی اعلام فراخوان بسازند. در پایان مهلت ارسال آثار، چهار کارگاه مستندسازی تلفن همراه در موسسه خیریه آموزشی رعد (ویژه افراد دارای معلولیت حرکتی و حرکتی) و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل در فریشتگان (ویژه ناشنوایان و معلولین شایعه) برگزار شد. ) که رضوان سرمد دبیر مسابقه و نایب رئیس هیئت مدیره انجمن مستند ایران مدرس این کارگاه ها بود.
این کارگردان هیئت داوران مسابقه روایت تصویری ارغوان را اینگونه معرفی کرد: هیئت داوران مسابقه روایت تصویری ارغوان متشکل از سه مستندساز و دو نفر از جامعه معلولان،
مستندساز ماهوش شیخ السلامی، مستندساز سعید رشتیان، مستندساز فرزاد توحیدی، دکتر بهاره آذر رئیس انجمن حمایت از حقوق کودکان دارای معلولیت جسمی، حرکتی و چند معلولیتی آفتاب سبز و فعال در حوزه افراد مبتلا معلولین، نوح منوری، جامعه شناس و استادیار دانشگاه تهران.
این هنرمند حامیان مالی این رویداد را اینگونه برشمرد: اولین دوره مسابقه قصه گویی تصویری ارغوان با همکاری انجمن مستندسازان ایران، موسسه آموزشی خیریه رعد، سایت هاشور، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد بین المللی فرشتگان و با همکاری انجمن مستندسازان ایران برگزار می شود. حمایت بانک شهر
رضوان سرمد در خصوص زمان برگزاری این رویداد گفت: فیلم ها در دو بخش سلف پرتره و از دیدگاهی دیگر با هم رقابت می کنند و در هر بخش به سه نفر از اعضای انجمن فیلم مستند ایران جوایزی اهدا می شود. جایزه هیئت داوران به برندگان اهدا می شود. این فیلم ها از 19 تا 25 تیرماه امسال به صورت آنلاین در سایت هاشور اکران می شود و تماشای آن رایگان است و تماشاگران می توانند به فیلم مورد نظر خود رای دهند. اختتامیه 25 تیرماه سال جاری در سالن مجتمع مطالعاتی خیریه رعد برگزار و به برگزیدگان جوایزی اهدا خواهد شد.

دبیر هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان معرفی شد

طی حکمی از سوی حمید نیلی مدیرکل هنرهای نمایشی، سید فتح بادپروا به عنوان دبیر هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان منصوب شد.

به گزارش دفتر رسانه ای اداره کل هنرهای نمایشی، حمید نیلی در حکمی سید فتح بادپروا مدیرکل هنرهای نمایشی را به عنوان دبیر هفدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان منصوب کرد.

بخشی از تصمیم دبیر فاتح بادپروا به شرح زیر است:

بی شک ارتقای جایگاه تخصصی و اعتبار هنری جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان مستلزم پژوهشی گسترده در دوره های گذشته، کارشناسی و آسیب شناسی دغدغه مند، تلاش فراوان و تعهد فراوان برای دستیابی به اهداف و چشم اندازهای بزرگ این جشنواره است. از این منظر به ارتقای کیفیت تئاتر خیابانی در کشور کمک خواهد کرد.

در این راه مصلحت است از پیشنهادات، تجربه و تخصص خانواده بزرگ تئاتر بومی و متخصصان محترم در شاخه های مختلف نهایت استفاده را برد. از درگاه پروردگار مهربان برای جنابعالی و همکاران محترم، هنرمندان پرتلاش تئاتر خیابانی و انواع تئاتر روباز و همچنین مردم شریف کردستان و مریوان آرزوی پیروزی و سربلندی دارم.

####

آخرین روزهای سالن های طنز “سینماکت” قبل از ماه محرم

از هفته آینده تمامی سالن های نمایش طنز در سامانه فروش اینترنتی بلیت سینماتیککت تا پایان ماه های محرم و صفر تعطیل خواهند بود، اما بلیت فروشی سالن های غیرطنز به روال گذشته ادامه دارد.

بر اساس اعلام این سامانه، با توجه به پایان ماه صفر، اواسط شهریور ماه، زمان از سرگیری اجرای تئاترهای طنز از هفته آخر شهریور خواهد بود. همچنین جزئیات نمایش ها و تمدید بلیت فروشی نمایش های طنز این سامانه بعد از محرم و صفر متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

این تیزر در پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوثر رونمایی شد
اولین تیزر پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوثر رونمایی شد.
به گزارش روابط رسانه ای و روابط عمومی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوثر، اولین تیزر رسمی جشنواره توسط وحید گلستان کارگردان، پژوهشگر و مدیر فرهنگی ساخته شد.
پنجمین جشنواره کوثر با هدف 7 حوزه:
1- پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه زنان انقلابی و پرچمداران آنان در نهضت اسلامی ایران.
2- شناسایی و ارائه ظرفیت، استعداد و توانمندی های بانوان در عرصه فرهنگ و هنر برای تاثیرگذاری بیشتر آنان در ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت.
3- توجه به نقش ارزنده زنان و ارائه ظرفیت های موجود جامعه هنری برای کاهش آسیب های اجتماعی به ویژه مقابله با تهاجم نرم دشمن و اندلس شدن ایران.
4- الگوبرداری از شخصیت های موفق علمی، فرهنگی و اجتماعی زنان ایثارگر ایرانی و جبهه مقاومت برای نسل های آینده و جهان اسلام به عنوان سومین الگوی زنان جهان.
5- تقویت فعالیت های جهادی، فرهنگی، هنری و رسانه ای در حوزه زنان
6- تبیین و تحکیم بنیان خانواده و لزوم افزایش جمعیت در پیشرفت و دستاوردهای عالی کشور.
7- ایجاد بانک اطلاعاتی و ارائه چهره های برجسته از بانوان نخبه کشور برای دسترسی جوانان.
در هر چهار بخش رقابتی سینمای ایران شامل فیلم‌های بلند، فیلم‌های بلند (تله‌فیلم)، مستند کوتاه و نیمه‌بلند، مستند بلند و آثار بلند کوتاه، انیمیشن و ویدئو می‌شود.
پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوثر 10 تیرماه سال جاری به همت بنیاد آیات ایثار و تلاش و با حمایت شهرداری تهران، موسسه تصویر شهر، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، سازمان امور سینمایی، بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار می شود. صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با دبیری ناصر باکیده در تهران برگزار می شود.

انتهای پیاممنبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)