درخواست اجلاس نخبگان منابر شیعه از مدیر حوزه‌های علمیه

0
(0)

به گزارش ایسنا، در متن پیام داود منافی پور – دبیر سومین اجلاس نخبگان منبرهای شیعه – خطاب به آیت الله اعرافی – مدیر حوزه های علمیه کشور آمده است:

به نام خدا

فاتصوا من یوسف و اخیا و طیسوا من روح الله

آیت الله اعرافی درود بر شما باد

سخنان مهم و درایت جناب عالی به گوش شنوندگان و نظر حاضران در سومین اجلاس بین المللی نخبگان منبری شیعه اعم از علما و اندیشمندان از 45 کشور جهان، اساتید دانشگاهی و مذهبی، مسئولین مجمع جهانی حضرت علی اصغر علیه السلام رسید. او و هنرمندان کربلا.

با سپاس بیشتر از این دقت بینش و وسعت نظر، لازم به ذکر است که هدف ما از این دعوت بزرگ و این اجتماع بی سابقه در سرزمین مبارک کربلا، آشکار ساختن سه قدرت بزرگ شیعه است که به نظر می رسد در جهت غنی سازی ضروری است.

1- افشای قدرت سرکوب شده کودک کوچک کربلا که در قالب روز جهانی حضرت علی اصغر (علیه السلام) به 8000 اجتماع بزرگ در 45 کشور جهان رسید.

2- کشف پیراهن حضرت اباعبدالله علیه السلام

3- ارائه نقشه راهبردی جامع شیعیان برای ظهور کربلا با محوریت جغرافیا برای ایجاد قدرت.

همانطور که می دانید و در گزارشی که پیشاپیش به حضرتعالی دادم، پس از توفیق الهی، یکی از مولفه های مسلم روز جهانی حضرت علی اصغر علیه السلام، ظهور نماد طفل کربلا بود. و فریاد “به کدامین گناه کشته شد؟”

در دنیای امروز که مستکبران جهان بشریت را به خاک و خون کشیده اند، مسابقه برانگیختن اندیشه امری قطعی و غیرقابل انکار است. بدیهی است که ما در مکتب مصنوع خود به نمادی نیاز مبرم داریم که اولاً به دست خدا آفریده شده باشد و ثانیاً مجموع آرمان های حسینی باشد.

پس امروز که مستکبران جهان با نمادهای دروغین خود بشر را به سردرگمی و توهم و فقر جهل کشانده اند، تشیع باید در این مسابقه مظلومیت حسین بن علی (ع) را به جهانیان عرضه کند و قدرت او را به نمایش بگذارد. عشق و دلبستگی به دنیا

در این جلسه فراخوانی برای قضاوت اهل فکر و بصیر در خصوص این ادعا داشتیم که پیراهن حضرت سیدالشهدا علیه السلام سزاوار نماد کامل عاشورا است. چنان که بارها در منابع خصوصی و عمومی تکرار شده است که حضرت صدیقه شهیده سلام الله علیها پیراهن حضرت سیدالشهدا سلام الله علیها را در بزرگ ترین بارگاه الهی در صحرای محشر تقدیم می کند و فریاد پیروزی و انتقام از او سر می دهد. خداوند قادر .

بدیهی است که این پیراهن والا با قدرت برانگیختگی ملکوتی توأم با بصیرت، صدایی است برای مناقشه بر بلندترین قله فرگان. این چهره ای است که هل من ناصر ینسرانی را به تصویر می کشد. نمادی است که دیدش تامل برانگیز و اصالتش قابل اعتماد است که برای دنیا گریزی جز تفکر و اندیشه و پرسش و برای جنایتکاران دنیایی از سکوت و ترس باقی نمی گذارد. بر اساس سندی است که مبدأ رشد است. این کمال عقل است. او اصلاح گر عقاید، گرایش ها و نگرش هاست.

ضمن تشکر از لطف حضرتعالی به این جلسه و تحقیقات ارائه شده، از مستطاب عظام خواهشمندم که در میان طلاب و محققین نیز از احساس این پیراهن و این قدرت بی بدیل، فراخوانی به حوزه های علمیه ایران و جهان داشته باشد. و به نظر می رسد دعوت به احساس این پیراهن در کتاب خدا و سنت رسول الله (ص) و در روایات اولیاء الله (علیهم السلام) و تاریخ استوار، می تواند عاطفه ای ملکوتی ایجاد کند. بینش زوال ناپذیر، نه تنها در تشیع سرخ علوی و عاشقان الله علیهم السلام، بلکه در میان همه آزادگان، باشد که جهان افق جدیدی را برای کاوش بگشاید.

در نهایت ضمن تشکر مجدد از بیانات جناب عالی، این پیراهن قابلیت ایجاد یک اجماع جهانی برای تأسیس نهضت عاشورا پژوهی در جهان را دارد.

وحادالم الذین زلماوا، ای منقلب، یانقلبون

کربلا روز شهادت سعده لمرالله جواد الائمه علیه السلام

انتهای پیاممنبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)