خدمت بزرگِ بیت کوچک فاطمه(س) به اسلام در کلام امام خمینی(ره)

0
(0)

خدمت بزرگِ بیت کوچک فاطمه(س) به اسلام در کلام امام خمینی(ره)

امام خمینی در بیاناتی به مناسبت روز شهادت حضرت زهرا(س) فرمود: این خانه کوچک فاطمه(س) و این افرادی که در آن خانه تربیت شدند که به حسب عدد، چهار- پنج نفر بودند و به حسب واقع، تمام قدرت حق تعالی را تجلی دادند.

امام خمینی +

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا(س) توجه به سخنان عالمانی که بهره‌های عملی از معرفت فاطمی(س) برده‌اند، بسیار بجاست؛ زیرا وجود مقدس حضرت زهرا(س) و همچنین سایر ائمه معصومین(ع) دارای ابعاد فراوان معرفتی و اخلاقی هستند که هر کسی یارای دستیابی به این معارف نیست.

امام خمینی(ره) از جمله عالمانی بودند که به حق می‌توان گفت بهره وافری از سفره معارفی اهل عترت(ع) بردند و بخشی از آن را به جامعه تزریق کردند. ایشان در سخنرانی خود به مناسبت روز شهادت حضرت زهرا(س) در سال 1360 در جمع نظامیان درباره برخی ویژگی‌های حضرت زهرا(س) و سایر اهل‌بیت(ع) فرمود:

«این خانه کوچک فاطمه(س) و این افرادی که در آن خانه تربیت شدند که به حسب عدد، چهار- پنج نفر بودند و به حسب واقع، تمام قدرت حق تعالی را تجلی دادند، خدمت‌هایی کردند که ما را و شما را و همه بشر را به اعجاب درآورده است. خطبه فاطمه زهرا(س) در مقابل حکومت و قیام امیرالمؤمنین(ع) و صبر امیرالمؤمنین(ع) در مدت بیست و چند سال و در عین حالکمک‌کاری به حکومت موجود و بعد هم فداکاری در راه اسلام و فداکاری دو فرزند عزیزش، امام مجتبی(ع) که یک خدمت بسیار بزرگ [انجام داد] و دولت جابر اموی را با آن خدمت، رسوا فرمود و خدمت بزرگ برادر ارجمندش، حضرت سیدالشهدا(ع)، چیزهایی بود که همه می‏‌دانید و می‏‌دانیم. با این که عده کم و اسباب و ابزار جنگ پیش آن ها کم بود، لکن، روح الهی و روح ایمان آن‌ها را آن‏طور کرد که بر همه ستمکاران عصر خودشان غلبه پیدا کردند و اسلام را زنده کردند و برای ما و شما برادرهای عزیز، الگو شدند که ما از کمی عده و کمی عُدّه و کمی ابزار جنگ، در مقابل تمام قدرت‌هایی که امروز با ما به جنگ برخاسته‌‏اند، مقاومت کنیم و همان طوری که اولیای ما- علیهم السلام- نشان دادند که در مقابل مستکبران گاهی با تبلیغ و گاهی با اسلحه باید ایستاد و مستکبران را باید به جای خودشان نشاند، ما هم الگوی آن ها را تبعیت از آن ها را می‏‌پذیریم‏.»( صحیفه امام، ج‏16، ص: 88)»

انتهای‌پیام/

لینک اصلی خبر

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)