حصر خانگی، پس از زندان

0
(0)

حصر خانگی، پس از زندان

روزهای سخت ولید بن طلال؛

حصر خانگی، پس از زندان

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، به نقل از پایگاه اینترنتی دیلی میل، یکی از منابع نزدیک به محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به پایگاه خبری دیلی میل گفت: «ولید بن طلال »، میلیاردر سعودی که چندی پیش با پرداخت باج 6 میلیارد دلاری به دولت عربستان از زندان پنج ستاره ریاض آزاد شده بود، همچنان تحت بازداشت خانگی به سر می‌برد.

این منبع افزود: ولید که یکی از ثروتمندترین مردان خاورمیانه است در آینده نزدیک کنترل اندکی بر شرکت های خود در عربستان خواهد داشت.

این منبع سعودی در حالی از بازداشت خانگی بن طلال خبر داده است که روز گذشته دختر میلیاردر سعودی با انتشار عکسی از پدرش در توئیتر، آزادی او را جشن گرفته بود. با وجود این، برخی رسانه ها مدعی هستند این عکس جدید نیست. همچنین خبرگزاری رویترز روز شنبه ضمن بازنشر ویدئوی مصاحبه ولید بن طلال در هتل ریتز کارلتون اعلام کرد ظاهر او نشان می دهد در شرایط چندان بدی قرار نداشته است.

منبع سعودی نیز با اشاره به این ویدئو گفت داستان کامل نیست! بن طلال روز شنبه آزاد شد ولی او تحت بازداشت خانگی است و حق خروج از کشور را ندارد.

یک مقام عربستان سعودی پیش از این اعلام کرده بود دیگر هیچکدام از شاهزادگان و تجار متهم به فساد این کشور تحت بازداشت قرار ندارد.

بن طلال دو ماه پس از بازداشت، روز شنبه آزاد شد. این شاهزاده 63 ساله در راستای طرح مبارزه دولت عربستان با فساد مالی دستگیر شد و در هتل لوکس «ریتز کارلتون» ریاض، پایتخت عربستان به همراه چند شاهزاده میلیاردر دیگر زندانی شد.

گفته می شود، آزادی بن طلال یک اقدام فوری برای مقابله با مستند انتقادآمیز جدید شبکه بی بی سی است که هفته گذشته سیاست های شرم آور اقتصادی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس را نشان داده بود.

95 درصد از ثروت و سرمایه ولید بن طلال که مبلغی بالغ بر 17 میلیارد و 400 میلیون دلار است در عربستان سرمایه گذاری شده است. او از سهام داران توئیتر، لیفت و سیتی گروپ است.

لینک منبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)