جهان باید با تحریم های غیرقانونی بهداشتی مقابله کند

0
(0)وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر شعار «همه برای سلامت، سلامت برای همه»، از جامعه جهانی خواست تا با تحریم‌های یکجانبه غیرقانونی در حوزه سلامت مقابله کند.

به گزارش ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در هفتاد و هفتمین مجمع سالانه سازمان بهداشت جهانی در ژنو سوئیس طی سخنانی در مراسم افتتاحیه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رئیس جمهور شهید، دکتر رئیسی و تیم همراهش گفت: همانطور که از دنیا رفتیم. رئیس جمهور فقید و وزیر امور خارجه و سایر مقامات کشورمان عزم خود را جزم کرده اند تا بدون وقفه به تلاش های مجدانه خود در حوزه سلامت ادامه دهند.

وی افزود: رئیس جمهور فقید آیت الله رئیسی تمام تلاش خود را برای خدمت به ملت ایران و ارتقای کیفیت زندگی با ارتقای سلامت همگان به کار گرفت.

عین اللهی در ادامه به عکسی از شهید دکتر رئیسی که تنها گوشه ای از زحمات و خدمات وی به مردم ایران را به تصویر می کشد اشاره کرد و گفت: این عکس گوشه ای از خدمات وی به کودکان و حوزه سلامت را نشان می دهد. سلامتی، آرامش و زندگی هدیه او به بچه ها بود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان نیز گفت: همانطور که در ژنو در مجمع جهانی بهداشت ملاقات می کنیم، اقدامات نسل کشی علیه ملت فلسطین انجام می شود. همه برای شعار «همه برای سلامتی، سلامتی برای همه» تلاش کنیم.

وی گفت: امیدواریم رای مثبت مجمع عمومی سازمان ملل متحد درباره عضویت فلسطین گام مهمی در به رسمیت شناختن و تضمین حقوق قانونی فلسطینیان از جمله حق تعیین سرنوشت آنها باشد.

عین اللهی با تاکید بر اهمیت حیاتی سلامت خانواده و نظام ارجاع به عنوان یکی از اولویت های جمهوری اسلامی ایران گفت: بر این باوریم که تدوین برنامه های آموزشی در پزشکی خانواده با رویکرد کل نگر تحت عنوان سلامت خانواده، تضمین تمامی ابعاد سلامت در خانواده. در نهایت، به ارائه مراقبت کارآمد، بهبود خدمات به بیمار و کاهش بار زیرساخت های بهداشتی منجر می شود. با حمایت دولت، خدمات سرپایی و بیمارستانی برای کودکان زیر ۷ سال در ایران رایگان شد.

وزیر بهداشت کشورمان خاطرنشان کرد: ما متعهد به حفظ سلامت به عنوان بالاترین اولویت خود هستیم و منابع کافی را برای پیشرفت چشمگیر خود در این بخش در مواجهه با محدودیت‌های مستمر و فزاینده اقتصادی خارجی ناشی از اقدامات قهری یکجانبه غیرقانونی اختصاص می‌دهیم. انتظار مشروع ما از جامعه بین المللی، مخالفت با تحریم های غیرقانونی یکجانبه بهداشتی است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، مجمع جهانی بهداشت هر ساله با حضور 192 وزیر بهداشت از کشورهای عضو در مقر سازمان جهانی بهداشت در ژنو برگزار می شود. «همه برای سلامتی، سلامتی برای همه» به عنوان شعار امسال مجمع جهانی بهداشت انتخاب شده است.

انتهای پیام

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)