جشن ده کیلومتری غدیر در ۱۴۰ شهر ایران / برپایی کشتی اسباب‌بازی برای کودکان غزه

0
(0)
جشن ده کیلومتری غدیر در ۱۴۰ شهر ایران / برپایی کشتی اسباب‌بازی برای کودکان غزه

ساسان زارع – سخنگوی ستاد مردمی برگزاری جشنواره 10 کیلومتری گدیر – در گفت وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت استان های کشور برای برگزاری جشنواره 10 کیلومتری گدیر گفت: گردهمایی تجربه برای برگزاری جشنواره گدیر برگزار شده است. کسانی که قصد دارند این جشن را در شهر خود برپا کنند آنچه را که در این چند سال در تهران در قالب تجربه جمع آوری کرده ایم، در شهرهای دیگر در اختیار برگزارکنندگان قرار داده ایم.

وی ادامه داد: بنابراین تا این زمان 140 شهر در سراسر کشور میزبان جشن 10 کیلومتری گدیر خواهند بود. به این ترتیب می توان گفت به غیر از تهران، مسیری 300 کیلومتری راهپیمایی شادی آفرین در شهرستان ها نیز ساماندهی می شود. ایران به مناسبت غدیر.

سخنگوی ستاد مردمی ساماندهی 10 کیلومتر پارتی غدیر گفت: در تهران این مسیر امسال از بزرگراه امام علی (ع) تا میدان آزادی طبق برنامه ریزی انجام شده و بیش از 3000 موکب انجام شده است. تاکنون ثبت نام شده است، اما ظرفیت مسیر 2200 موکب خواهد بود.» این بود که کار برپایی و جزئیات حضور آنها مشخص شده بود.

زارع یادآور شد: نکته مهم امسال استقرار یک کشتی بزرگ در میدان امام حسین (ع) برای نذر «جارو اسباب بازی» است و این کشتی پس از جمع آوری هدایا به صورت نمادین به سمت غزه حرکت می کند. علاوه بر این، مردم همچنان برای کمپین میلیون نیش ثبت نام می کنند و تعداد شرکت کنندگان در حال افزایش است.

وی در خصوص بخش بین الملل نیز افزود: تا به امروز کشورهای هند، پاکستان، عراق، تانزانیا، افغانستان و سوئد برای برگزاری این عید اعلام آمادگی کرده اند، جالب اینکه گروه های شیعه نیز در آن فعالیت می کنند. نشست تجربه گرایی ایران برای این کشورها تشکیل می شود تا بتوانند عملکرد بهتری داشته باشند. البته رایزنی های فرهنگی نیز در این مسیر کمک خواهد کرد.

به گفته سخنگوی ستاد مردمی، جشن 10 کیلومتری غدیر از ساعت 17 تا 22 آغاز می شود و صحنه اصلی این جشن در چهار میدان اصلی امام حسین (ع)، فردوسی، انقلاب و. آزادی.

انتهای پیاممنبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)