تقاضای وزیر بهداشت برای شهید خدمت محسوب کردن برخی جانباختگان کادر درمان

0
(0)

تقاضای وزیر بهداشت برای شهید خدمت محسوب کردن برخی جانباختگان کادر درمان

وزیر بهداشت گفت: تعدادی از همکاران ما در حین مأموریت و امورات مربوط به آمبولانس در حال انتقال بیماران جانشان را از دست داده‌اند، تقاضای ما و خانواده این عزیزان این است که آنها به عنوان شهید خدمت محسوب شوند.

قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، صبح امروز سه شنبه دهم بهمن ماه 96، نشست مشترک حجت الاسلام محمدعلی شهیدی محلاتی نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای بررسی اقدامات مشترک برای راه اندازی مراکز تخصصی، توانبخشی ایثار در سراسر کشور برگزار شد.

قاضی زاده هاشمی در این نشست گفت: کار خوبی برای توانبخشی در کشور انجام شده اما حلقه چهارم درمان مورد غفلت قرار گرفته است. آرزوی ما این است که این مراکز توانبخشی در کشور تبدیل به بیمارستان شوند. امیدوارم جمعیت هلال احمر که جزو نهادهایی است که با کمک مردم در حوزه درمان فعال است در کنار بنیاد شهید قرار گیرد و این خدمت مغفول مانده را به سرانجام برساند.

وزیر بهداشت در ادامه تصریح کرد: ما هزینه‌های درمانی، دارویی و تشخیصی برای معلولان ناشی از حوادث داریم اما در توانبخشی خدمات کمتری ارائه می‌شود و اگر این خدمات سامان داده شود قطعا تعداد زیادی از هزینه‌های درمانی و جراحی دیگر نیاز نیست. امیدواریم بیمه‌ها نیز همکاری کنند چون در اقتصاد درمان به نفع شان است ، البته بنیادشهید نباید به سمت سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت برای کمک باشد. این مراکز را راه اندازی کنید البته می‌توانید از شرکت‌های بنیاد شهید وام گرفته و یا کمک دریافت کنید.

وی با اشاره به خدمات بیمارستان‌های تحت پوشش بنیاد شهید گفت: بیمارستان هایی همچون بیمارستان ساسان به خاطر خدمات ویژه، رعایت استانداردها، حضور اساتید و پرسنل فداکار کمک بسیاری بر مشکلات ایثارگران بوده است. ما می‌بایست موضوع درخواست بنیاد شهید را همچون سایر درخواست‌ها نبینیم تا خدمات با گستردگی بیشتر و کیفیت بالاتر ادامه پیدا کند.

وی افزود: در خوزستان برخی مراکز درمانی کارهای روی زمین مانده‌ای دارد که باید اولویت اول ما باشد. زیرا همه به مردم خوزستان مدیونیم. از نظر تجهیزات به صورت مستقیم نمی‌توانیم کمک کنیم اما بایستی از طریق هیئت‌های امنا به نحوی کمک‌رسانی انجام شود. ارتباط بین دانشکده‌های توانبخشی و موسسات را جدی بگیریم و هرچه زودتر تعرفه‌های توانبخشی را مشخص کنیم تا بخش خصوصی هم وارد کار شود. اگر دولت اعتبارات لازم برای توسعه در بخش درمان را ندارد لااقل مردم وارد این کار شوند.

وزیر بهداشت با اشاره به پرسنل درمان که در امور کمک‌رسانی از دنیا می‌روند، گفت: تعدادی از همکاران ما در حین مأموریت و امورات مربوط به آمبولانس در حال انتقال بیماران به مراکز درمانی جانشان را از دست داده‌اند از نظر ما با عزیزانی که در حوادث اخیر نفتکش سانچی جانشان را از دست دادند تفاوتی ندارند. بنابراین تقاضا می‌شود بنیاد شهید اینها را شهدای خدمت تلقی کند. به عنوان مثال بالگردی که در بازگشت از استان فارس طی سانحه‌ای از بین رفت. گروهی نظامی در داخل آن شهید عنوان شدند و گروه خدماتی مثل اورژانس که در همان بالگرد حضور داشتند شهید محسوب نشدند. شخصا خواهشم این است که در این قضیه تبعیضی نباشد، زیرا همکاران ما در آمبولانس و نیروی امدادی شغل حساسی دارند.

موسوی مشاور وزیر بهداشت در امور ایثاگران نیز در این نشست با اشاره به ایثارگران وزارت بهداشت گفت: ما 41 هزار ایثارگر در وزارت بهداشت داریم، عزیزانی داریم که در حین انجام وظیفه دچار حادثه شدند. حدود 37 نفر از پرسنل اورژانس کشور یا حوادث ترافیک یا سقوط بالگرد جان خود را از دست دادند و 31 پرستار در حوادث حین کار دچار حادثه شدند. تقاضای ما و خانواده این عزیزان این است که آنها به عنوان شهید خدمت محسوب شوند.

انتهای پیام/

لینک اصلی خبر

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)