«تاریخ حدیث» جدیدترین اثر محمدکاظم طباطبایی منتشر شد + عکس

0
(0)

«تاریخ حدیث» جدیدترین اثر محمدکاظم طباطبایی منتشر شد + عکس

جدیدترین اثر حجت‌الاسلام طباطبایی با عنوان «تاریخ حدیث» روانه بازار کتاب شد.

«تاریخ حدیث» جدیدترین اثر محمدکاظم طباطبایی

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، جدیدترین اثر حجت الاسلام سیدمحمدکاظم طباطبایی رئیس پژوهشکدۀ علوم و معارف حدیث مؤسسه دارالحدیث از سوی سازمان چاپ و نشر موسسه دارالحدیث چاپ منتشر شد.

این اثر در شماره نخست به تعداد 500 کتاب منتشر شد.

صفحه‌آرایی این کتاب نیز بر عهده «مهدی خوش‌رفتار اکرم» بوده است.

قیمت این کتاب نیز 15000 هزار تومان است و علاقه‌مندان جهت تهیه این کتاب می‌توانند به نشانی: قم، خیابان معلم، پلاک 125 مراجعه یا با شماره‌ها 02537740523 تماس بگیرند.

در مقدمه این کتاب آمده است:

«حدیث» از آغازین گزارش سنت تا آن زمان که به منظر ما رسیده است، تاریخی پر فراز و نشیب را پیموده و سرگذشتی ویژه دارد. از یک سو نماد فرهنگی دوره حضور است و از سویی نماد تلاش محدثانی که با آموختن و آموزاندن، خواندن و نوشتن، افزودن و پیراستن و … این مجموعه را به آیندگان هدیه دادند.

تاریخ حدیث از منظر دیگرنمایان گر سختگیری و خفقان حاکمیت ـ خواه حکومت و خواه خواسته عوام ـ نیز هست، همچنانکه گزارشگر تطور و تغییر فرهنگی و اجتماعی در دوره های متفاوت نیز است.

درباره تاریخ حدیث نگاشته های مفید و شاید و متعددی در اختیار باشد که بیشتر ناظر به تاریخ حدیث اهل سنت، تاریخ محدثان و نگاشته های حدیثی است که گاه به اجمال و گاه به تفصیل به برخی از موضوعات پیش گفته پرداخته اند.

ویژگی های تاریخ حدیث شیعه، ویژگی های تاریخ حدیث اهل سنت، آثار و فوائد بررسی تاریخ حدیث، ویژگی های حدیث در عصر رسول خدا(ص)، شیوه های نشر حدیث در عصر امام حسن(ع) و امام حسین (ع)، شیوه های نشر حدیث در زمان امام سجاد(ع) و … از جمله موضوعات مطرح شده در فهرست این کتاب است.

انتهای پیام/*

لینک اصلی خبر

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)