بی تحرکی و تنبلی و هشدار سازمان جهانی بهداشت

0
(0)
بی تحرکی و تنبلی و هشدار سازمان جهانی بهداشتیک مطالعه توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) می گوید: حدود یک سوم از کل بزرگسالان در جهان حرکت و ورزش بسیار کمی دارند. نسبت کسانی که ورزش را دوست ندارند در حال افزایش است و ارقام برای مردان و زنان به طور قابل توجهی متفاوت است.

به گزارش ایسنا، تقریبا یک سوم از کل بزرگسالان، حدود 1.8 میلیارد نفر، به اندازه کافی ورزش نمی کنند. سازمان بهداشت جهانی در گزارشی در مجله “Lancet Global Health” نوشت که این عدم اقدام عواقب سلامتی قابل توجهی دارد و هزینه های هنگفتی را برای سیستم های مراقبت های بهداشتی ایجاد می کند.

سازمان جهانی بهداشت 150 دقیقه فعالیت با شدت متوسط ​​در هفته را توصیه می کند. این بیشتر از یک پیاده روی است. در واقع پیاده روی با سرعت بالا باعث افزایش ضربان قلب می شود. به عنوان جایگزینی برای 75 دقیقه فعالیت با شدت بالا توصیه می شود که فرد را دچار تنگی نفس می کند، مانند کوهنوردی، دویدن یا بازی فوتبال.

بر اساس این تحقیقات، کشورهای ثروتمند در منطقه آسیا و اقیانوسیه تعداد زیادی از مردمی دارند که ورزش را دوست ندارند. تا 48 درصد از مردم این کشورها به اندازه کافی ورزش نمی کنند. در کشورهای غربی این میزان به ۲۸ درصد می رسد.

زنان نسبت به مردان تحرک کمتری دارند

به گزارش دویچه، شکاف بین جنسیت و سن نگران کننده است. در سطح جهانی، زنان بیش از مردان غیرفعال هستند. میزان عدم تحرک برای زنان 34 درصد در مقایسه با مردان 29 درصد است. همچنین افراد بالای 60 سال نسبت به جوانان کمتر تحرک دارند.

تهدیدی خاموش برای سلامت جهانی

فردی که ورزش نمی کند در معرض خطر حمله قلبی، سکته مغزی، دیابت نوع 2، زوال عقل و سرطان است. رودیگر کرچ، مدیر ارتقای سلامت در سازمان بهداشت جهانی، از “تهدید خاموش سلامت جهانی” صحبت کرد. عدم ورزش به میزان قابل توجهی در شیوع بیماری های مزمن کمک می کند.

تدروس آدهانوم – مدیر کل سازمان جهانی بهداشت – گفت که فرصت کاهش سرطان و بیماری های قلبی و بهبود سلامت روان از طریق افزایش فعالیت بدنی در سال های اخیر از دست رفته است. اقدامات سیاسی و بودجه بیشتری برای معکوس کردن این روند مورد نیاز است.

انتهای پیام

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)