بیماری‌های غیرواگیر: سالانه عامل مرگ 41 میلیون نفر در سراسر جهان است

0
(0)
بیماری‌های غیرواگیر: سالانه عامل مرگ 41 میلیون نفر در سراسر جهان استمدیرکلینیک پزشکی پیشگیری و ارتقای سلامت سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، بیماری های غیرواگیر را عامل مرگ 41 میلیون نفر در جهان در سال دانست و گفت: تغییر سبک زندگی نقش اساسی در پیشگیری از بیماری های غیر واگیر

دکتر حسین یاری در گفت وگو با ایسنا. وی با بیان اینکه بیماری های غیرواگیر یکی از مهم ترین چالش های زندگی انسان است، گفت: بیماری های قلبی و سکته، فشار خون، دیابت، سرطان، بیماری های تنفسی، بیماری های اسکلتی عضلانی و اختلالات عصبی و روانی از بیماری های غیرواگیر محسوب می شوند. در دنیای امروز بشریت با بیماری های غیرواگیر مواجه است. به گونه ای که بیماری های غیر واگیر شایع ترین عامل مرگ، بیماری و ناتوانی هستند.

وی ادامه داد: برآوردها نشان می دهد سالانه 41 میلیون نفر در دنیا بر اثر بیماری های غیرواگیر جان خود را از دست می دهند. همچنین 71 درصد از هزینه های تحمیل شده به مردم به دلیل بیماری های غیرواگیر است. با توجه به آمارهای مربوط به بیماری های غیرواگیر می توان گفت که بیماری های غیرواگیر مهم ترین معضل سلامت انسان است. اگر دغدغه سلامت افراد و جامعه را داریم باید روی بیماری های غیر واگیر تمرکز کنیم. همه کشورهای جهان اعم از توسعه یافته و در حال توسعه باید به بیماری های غیر واگیر توجه کنند.

مدیرکلینیک پزشکی پیشگیری و ارتقای سلامت سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در خصوص ضرورت پیشگیری از بیماری های غیرواگیر گفت: چگونه از بیماری های غیر واگیر پیشگیری کنیم سلاح مردم در مقابل این بیماری ها چیست؟ پیشنهاد من برای پاسخ به این پرسش‌ها این است که وراثت و عوامل محیطی در ابتلا به بیماری‌های غیرواگیر نقش دارند. البته وراثت خارج از کنترل افراد است و عوامل محیطی را تا حدودی می توان کنترل کرد.

وی با اشاره به لزوم تغییر سبک زندگی گفت: تغییر سبک زندگی در پیشگیری از بیماری های غیرواگیر نقش دارد. تغییر و اصلاح سبک زندگی مهم‌ترین سلاحی است که افراد در مقابله با بیماری‌های غیرواگیر دارند.

انتهای پیام

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)